קופת BRAVO!
BRAVO!

" הכיתה שלנו " מגיעה לסקופיה ( היום החמישי למסע)

מאת: אליצור ראובני 
(מקדוניה)

צילומים: אליצור ראובני

היום החמישי למסע מתחיל בהרבה געגועים לעיר אוחריד 
העיר הראשונה שבה הוצגה ההצגה "הכיתה שלנו" ,
עיר קייט שעבור הישראלים היא שילוב מנצח של יפו העתיקה והכינרת .ממש כך.
(עוד לפני שידענו משהu על העיר ביטולה והעיר סקופיה )

בצהרי אתמול (יום שני) לאחר ביקור בבית הקברות היהודי בביטולה .
ובעוד כולנו המומים למראה שנגלה לעיננו (הכל היה שבור ורוב המצבות נגנבו לריצוף מבנים ובריכות שחיה )יכולנו להנות מנסיעה בין הרים מכוסים יערות עד ותוך פחות משלוש שעות הגענו לסקופיה .

הכיתה שלנו מגיעה לסקופיה                                                                             צילום: אליצור ראובני

לגלריית התמונות לחץ כאן  צילום: אליצור ראובני


אין ספק שביקור שחקני "הכיתה שלנו"  ואנשי תיאטרון הקאמרי והבימה במוזיאון היהודי בסקופיה. הוא גולת הכותרת

המשלחת כולה זוכה כאן להוקרה ועניין ופוליטיקאים ואנשי עסקים רבים הגיעו אמש לפתיחת תערוכת הצילום המשותפת לישראל ומקדוניה

השטח שהיום הוא מקדוניה היה חלק משליטה בולגרית, מצער היה לגלות שיהודי מקדוניה ,לא קיבלו מהבולגרים נתינות בולגרית ,כמו אחיהם בבולגריה מה שהיה מציל אותם מציפורני הגרמנים. בתאריך 11-03-43 נלקחו כל יהודי מקדוניה והועברו למחסנים במפעל הטבק "מונופול"
רכושם נשדד והוחרם לטובת הבנק הלאומי הבולגרי .

(כמה בודדים ניצלו כי הם לא היו במדינה , או שהיו בעלי דרכונים זרים ) מה שהופך את הנתון המבהיל שכמעט איש לא שרד
כל תצלומי הנרצחים מופיעים כאן במוזאון עדות חיה לאותם יהודים שהושמדו בטרבלינקה 
נועם סמל חנן שניר הבמאי ושחקני "הכיתה שלנו" היו בין המוזמנים לפתיחה של המוזאון


המשלחת כולה זוכה כאן להוקרה ועניין ופוליטיקאים ואנשי עסקים רבים הגיעו אמש לפתיחת תערוכת צילומים משותפת לישראל ומקדוניה .

אין ספק באשר לפוטנציאל של המדינה הזאת ומירב המחמאות מגיעים לשגריר ישרל במקדוניה דן אורין אשר זוכה להערכה רבה ביותר מכל הצמרת הפוליטית ןהעיסקית במקדוניה

סרטים חדשים 2017


"אחרי הסערה"
ריוטה, בלש פרטי ומהמר כפייתי, חי בצל התהילה בה זכה בעבר כסופר מצליח. לאחר מות אביו הקשיש, מבין ריוטה שהוא חייב לקחת את חייו בידיים וליצור קשר מחודש עם משפחתו. לילה של מזג אוויר סוער במיוחד מעניק לו הזדמנות להתפייס עם אמו ואשתו לשעבר ולזכות מחדש בלבו של בנו הצעיר.

"מהיר ועצבני 8"
כשנתיים אחרי מאורעות הסרט השביעי בסדרה, דומיניק טורטו ולטו נמצאים בירח הדבש שלהם, בעוד בריאן אוקונור ומיה פרשו מן המשחק, ואילו שאר חברי הצוות מפוזרים וחיים חיים נורמליים. אבל אז, הכול משתנה כאשר אישה מסתורית ורבת עוצמה העונה לשם סייפר מפתה את דום לתוך עולם של פשע וטרור שממנו הוא ככל הנראה לא מסוגל לברוח, מה שמוביל אותו לבגוד בחבריו.

"בייבי בוס"
כאשר מגיע תינוק חדש למשפחה, הוא מתחיל להיות הבוס של כולם ושל אחיו הגדול בן ה-7. אנימציה.
 
"פטרסון"
פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר פטרסון, ניו ג'רזי. הוא משורר חובב שכותב בספרון קטן שירים שהוא הוגה במהלך יומו, הבנוי תמיד סביב אותה שגרה. לאורה אשתו היא ההפך המושלם. הוא תומך בחלומותיה באהבה גדולה בעוד היא מנסה לשכנעו לקדם את שיריו.

"פורעי חוק"
כשקבוצה של שודדי בנקים מבצעת את השוד המושלם, מסתלקת עם מיליון דולר במזומן ומשאירה מנהל בנק מת בעקבותיהם, מוזעקת למקום יחידת העילית של סוכני ה-FBI. במהרה מתחילים להתגלות סימנים המובילים לבעלים של הבנק ולקוחותיו ה״מועדפים״. כשהיחידה חופרת עמוק אל תוך התיק, הבולשת מבינה שדברים אינם כפי שהם נראים, וכדי להתיר רשת סבוכה של הונאה ושחיתויות הם חייבים לדחוף את עצמם אל הסף - היכן שהקווים בין טוב לרע מטושטשים.

"בין העולמות"
משפחה דתית בירושלים של ימינו. הבן יוצא בשאלה וחי בנתק מוחלט מהוריו. בני הזוג הולכים ומתנתקים זה מזו והקשר המשפחתי כולו נקרע בין העולמות. מפגש דרמטי בין האם, לחברתו הצעירה של הבן המסתירה את זהותה, מאלץ את האם לבחור בין דאגתה ואהבתה לבנה החילוני לבין אמונתה הדתית.

"לחגוג את החיים"
 אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, מקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים על סכום של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה, חברות הביטוח והתקשורת.

"אני דניאל בלייק"
הזוכה בפרס דקל הזהב פסטיבל קאן 2016. דניאל בלייק, נגר בן 59 מניוקאסל, אשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו לעבוד, נאלץ לראשונה בחייו לפנות לקבלת עזרה. קייטי, בחורה צעירה ואמא חד הורית לשני ילדים, מגיעה לעיר במסגרת פרויקט דיור לנזקקים ומנסה להתחיל חיים חדשים. דרכיהם מצטלבות בעת ביקורם הראשון במשרד הרווחה. לצד המאבק בממסד והקשיים הרבים, נרקם בין השניים קשר מיוחד של עזרה וערבות הדדית.

"דרדסים: הכפר האבוד"
מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים: בר-מוח, בר-כוח וביש-גדא, למירוץ לעמקי היער האסור אשר מלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את היער האבוד המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל. הם יוצאים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה על מנת לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים.

וידאו

קופת BRAVO!