קופת BRAVO!
BRAVO!

שטח הפקר/ חורף 71 תערוכת יחיד

מאת: מערכת "בילוי נעים"

הפעם היא מגיעה אליכם יחד עם דימויים מהתערוכה שנשמטו מהקודמת בטעות.

בית הספר לאמנות מוסררה ע"ש נגר גאה להציג: אבשלום לוי אוצר: אייל בן דב

פתיחה: 26 במרץ בשעה 19:00 26 במרץ- 21 במאי 2015 שעות פתיחה: א'-ה' 17:00-10:00 


שטח ההפקר הוא המרחק בין ילד השכונות לבין תקרת הזכוכית השקופה.

בתערוכה מוצגת הפריפריה הישראלית המשתרעת בין האישי לחברתי, האסתטי והפוליטי. תערוכה זו מהווה מיני רטרוספקטיבה המסכמת שלושים שנות צילום ומשלבת את המתודה של הצילום המסחרי עם הדוקומנטרי האקספרסיבי עד להזיה הסוריאליסטית המבקשת לתקן את המעוות.

תנועה זו בין שפות צילומיות שונות מייצרת ביטוי עמוק ומורכב. אבשלום לוי הוא מילדי חורף שנת 1971.

נער שגדל בשכונת מוסררה לאור לפידי האש של הפנתרים השחורים. הוא למד צילום במכללת הדסה ולאחר לימודיו נסע ללונדון על מנת להשתלם בצילום אופנה ופרסום.

לאחר מכן שהה אבשלום תקופה ארוכה בפריז שם עסק בצילום דוקומנטרי ואופנה.

בפריז החל אבשלום לנסח את עמדתו האסתטית והחברתית. עם חזרתו ארצה כבר ידע שהצילום הדוקומנטרי ילווה אותו במקביל לצילום המסחרי והוא החל לצלם נרקומניות שעבדו בזנות באזור התחנה המרכזית הישנה בת״א.

רוחה של אחותו שנרצחה, ניבטה אליו מהפנים המיוסרות של אחת הקבוצות המוחלשות ביותר בחברה הישראלית.

בהמשך צילם גם את גיבורי נעוריו, הפנתרים השחורים. התצלומים מציגים בפנינו פנים עוצמתיות בשחור לבן המחדדות את הצד האפל הכואב והאלים של הדמויות ההיסטוריות. הפאזל האישי - ביוגראפי של אבשלום משתלב באסתטיקה צילומית המחדדת את תמונת עולמו האישית- החברתית היפה והקודרת, המורכבת והישראלית.

את התערוכה מלווה ספר אמן בתוכו משולבים טקסטים המתכתבים עם התצלומים. הטקסטים נכתבו במיוחד עבור הספר על ידי מספר כותבים, ביניהם ארז ביטון, פרופ' סמי שלום שיטרית, יהודה אלטמן, אייל בן דוב ועוד. .


הגלריה החברתית- בית הספר מוסררה על שם נגר, הקמפוס המקצועי (בבית קנדה), קומה שלישית, שבטי ישראל 22, ירושלים.

סרטים חדשים 2017


"אחרי הסערה"
ריוטה, בלש פרטי ומהמר כפייתי, חי בצל התהילה בה זכה בעבר כסופר מצליח. לאחר מות אביו הקשיש, מבין ריוטה שהוא חייב לקחת את חייו בידיים וליצור קשר מחודש עם משפחתו. לילה של מזג אוויר סוער במיוחד מעניק לו הזדמנות להתפייס עם אמו ואשתו לשעבר ולזכות מחדש בלבו של בנו הצעיר.

"מהיר ועצבני 8"
כשנתיים אחרי מאורעות הסרט השביעי בסדרה, דומיניק טורטו ולטו נמצאים בירח הדבש שלהם, בעוד בריאן אוקונור ומיה פרשו מן המשחק, ואילו שאר חברי הצוות מפוזרים וחיים חיים נורמליים. אבל אז, הכול משתנה כאשר אישה מסתורית ורבת עוצמה העונה לשם סייפר מפתה את דום לתוך עולם של פשע וטרור שממנו הוא ככל הנראה לא מסוגל לברוח, מה שמוביל אותו לבגוד בחבריו.

"בייבי בוס"
כאשר מגיע תינוק חדש למשפחה, הוא מתחיל להיות הבוס של כולם ושל אחיו הגדול בן ה-7. אנימציה.
 
"פטרסון"
פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר פטרסון, ניו ג'רזי. הוא משורר חובב שכותב בספרון קטן שירים שהוא הוגה במהלך יומו, הבנוי תמיד סביב אותה שגרה. לאורה אשתו היא ההפך המושלם. הוא תומך בחלומותיה באהבה גדולה בעוד היא מנסה לשכנעו לקדם את שיריו.

"פורעי חוק"
כשקבוצה של שודדי בנקים מבצעת את השוד המושלם, מסתלקת עם מיליון דולר במזומן ומשאירה מנהל בנק מת בעקבותיהם, מוזעקת למקום יחידת העילית של סוכני ה-FBI. במהרה מתחילים להתגלות סימנים המובילים לבעלים של הבנק ולקוחותיו ה״מועדפים״. כשהיחידה חופרת עמוק אל תוך התיק, הבולשת מבינה שדברים אינם כפי שהם נראים, וכדי להתיר רשת סבוכה של הונאה ושחיתויות הם חייבים לדחוף את עצמם אל הסף - היכן שהקווים בין טוב לרע מטושטשים.

"בין העולמות"
משפחה דתית בירושלים של ימינו. הבן יוצא בשאלה וחי בנתק מוחלט מהוריו. בני הזוג הולכים ומתנתקים זה מזו והקשר המשפחתי כולו נקרע בין העולמות. מפגש דרמטי בין האם, לחברתו הצעירה של הבן המסתירה את זהותה, מאלץ את האם לבחור בין דאגתה ואהבתה לבנה החילוני לבין אמונתה הדתית.

"לחגוג את החיים"
 אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, מקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים על סכום של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה, חברות הביטוח והתקשורת.

"אני דניאל בלייק"
הזוכה בפרס דקל הזהב פסטיבל קאן 2016. דניאל בלייק, נגר בן 59 מניוקאסל, אשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו לעבוד, נאלץ לראשונה בחייו לפנות לקבלת עזרה. קייטי, בחורה צעירה ואמא חד הורית לשני ילדים, מגיעה לעיר במסגרת פרויקט דיור לנזקקים ומנסה להתחיל חיים חדשים. דרכיהם מצטלבות בעת ביקורם הראשון במשרד הרווחה. לצד המאבק בממסד והקשיים הרבים, נרקם בין השניים קשר מיוחד של עזרה וערבות הדדית.

"דרדסים: הכפר האבוד"
מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים: בר-מוח, בר-כוח וביש-גדא, למירוץ לעמקי היער האסור אשר מלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את היער האבוד המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל. הם יוצאים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה על מנת לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים.

וידאו

קופת BRAVO!