קופת BRAVO!
BRAVO!

פסטיבל מחול בערבה


בין הארועים: מופע טרום בכורה של הכוראוגרף עידן כהן, בכורה ליצירה "MAUVE", מאת הכוריאוגרף ואמן הגאגא סטפן פרי.


25-27 במרץ 2015
"ערבה ערבה אין קץ.. רוח בא המדברה" 
(מתוך שיר הבוקרים של יעקב אורלנד)
רוח של מחול, מוסיקה ושמחה בא לישוב ספיר שבערבה, עם מיטב היוצרים בתחום המחול שיתקבצו ויגיעו לשלושה ימי פסטיבל לערבה הפורחת בשלל צבעי פריחה. הארוע מיועד לכל המשפחה, לכל הגילאים. 
הפסטיבל יתקיים בישוב ספיר, הנמצא בערבה התיכונה. בסמוך לו נמצא גם פארק ספיר, הכולל אגם יפיפה, חורשה ופינות מנוחה, בתכנון אדריכל הנוף שלמה אהרונסון.
הפסטיבל מתקיים כבר ארבע שנים ברציפות,והשנה החליטו מארגניו להגדיל את היקפו. הפסטיבל מושך אליו קהל מכל רחבי הארץ המשלבים תיור, בילוי בפסטיבל, ולינה באתרי התיירות והצימרים ביישובי באזור. 
בערב הפתיחה של הפסטיבל - שתי יצירות חדשות:
היצירה "MAUVE", מאת הכוריאוגרף ואמן הגאגא סטפן פרי, לשעבר, רקדן בלהקת המחול בת שבע , ובבלט מונטה קרלו. רקדנים: סטפן פרי וענבר שלו.

קטע מחול טרום בכורה מתוך היצירה "קפולטי ומונטקי – האופרה הלאומית" מאת הכוריאוגרף עידן כהן, חבר עמותת הכוראוגרפים, בשיתוף מקהלת ערבה אשר תשיר חלקים מתוך האופרה .
זוהי יצירה חדשה של עידן כהן, ובארוע זה יוצג חלק מתוך עבודה כוללת המתוכננת לעלות במהלך שנת 2016 כקופרודוקציה ישראלית אמריקאית. עיבוד עכשווי לסיפור האלמותי של רומיאו ויוליה המפגיש את זוג האוהבים הצעירים , במציאות של ימינו, כאן ועכשיו בישראל . 
מוסיקה: מתוך "הקפולטי והמונטקי" מאת וינצ'נצו בליני.
רקדנים להקת עידן כהן : נעמה תמיר, תומר גולן, תומר גיאת, רון מטלון.
מנצח: יואל סיון , פסנתרן: דימה נייטר , מקהלה: מקהלת ערבה.

הפסטיבל יינעל במופע של להקת ורטיגו "לידת הפניקס". פרויקט מחול אקולוגי הנוגע בדיאלוג שבין האדם למקום. המופע יתרחש בחוץ בתוך כיפה גאודזית, עשויה במבוק. ורטיגו מזמינה את הקהל, לחוויה של חזרה אל התיאטרון הקדום בו כולנו יחד, אמנים וקהל, חשופים לעוצמתו של הטבע, למראות, לצלילים ולתחושות, ליופי ולקושי. הארוע יתקיים ביום שישי, 27/3/15 בשעה 12:00 ברחבת הדשא המרכזי בספיר. 
הקהל ישב במעגל בתוך הכיפה ומחוצה לה, ויצפה ברקדנים היחפים הרוקדים ומתפלשים באדמת כבול על במה במרכז הכיפה.

המנהלת האמנותית של הפסטיבל: אורנה אסף-מלכה
הפסטיבל הינו פרויקט של מתנ"ס הערבה - מועצה אזורית ערבה, בשיתוף תרבות לישראל ועמותת הכוריאוגרפים ובתמיכה של משרד התרבות.
ארועים נוספים:
*תערוכה של אמנית הוידאו האמריקאית מישל פלטשר, המלמדת בשנה זו באקדמיה למחול בירושלים. בעבודה זו משולבות הקרנות על 4 מסכי וידאו . 
* סדנאות בשישי בבוקר לקהל הרחב בקשת רחבה של נושאים: קפוארה, פלאמנקו , ברייקדאנס לכל גיל ואימפרוביזציה. 
* סדנה עם הכוראגורפית גלית ליס, חברת עמותת הכוראוגרפים, שבשנים האחרונות יצרה מופעי מחול בשלוב עם נשים בנות הגיל השלישי, חלקן אינן רקדניות וללא כל נסיון בימתי . 
גלית תקיים מפגש עם הקהל ולאחר מכן יוקרן סרטו של הבמאי עופר ינוב " פלטשקעס" . הסרט מתעד 5 נשים בגילאי 70-80 המנסות בהנחיית הכוראוגרפית גליס ליס להעלות מופע מחול מקצועי ללא פשרות . 
*הכוראוגרפית אילנית תדמור, מורה וותיקה למחול, חברת עמותת הכוראוגרפים, תקיים מופע אימפרוביזציה במחול ברחוב – מופע בו גם הקהל מוזמן לקחת חלק. 
*רוס אליהו – ראש קבוצת ברייקרהוליקס, להקת ברייקדאנס, מתארחת בשל הצלחתה זו הפעם הרביעית. הם יופיעו במופע חוצות במשך 50 דק' בשיתוף הקהל ובהמשכו יתנו סדנא של שעה לכל הגילאים. 
*אמנון דמתי וג'יל יקיימו מפגשים סגור לתלמידי בתי ספר , על הקשר בין רקדן חרש לרקדנית שומעת והיצירה המיוחדת הנרקמת בין השניים . אמנון דמתי הקים את להקת "קול ודממה" .
* הסרט המתעד את הפרויקט "בית היוצר – כוריאוגרפים מתארחים בערבה" יוקרן גם הוא במהלך ימי הפסטיבל. בפרויקט, המסתיים בימים אלה , הוזמנו כוריאוגרפים מן המרכז להתארח בבתים פרטיים בערבה, ובהשראתם ליצור בין כתלי הבית ובסביבתו. התארחו ארבעה צמדי יוצרים: עירית עמיחי וארין שאנד, שירה בן-אוריאל ועדיה ברקוביץ', ג'יל ואמנון דמתי, נועה עטר ותמר מייזליש. בסיום כל אירוח נערכה פרזנטציה בבית המארח הפתוחה לקהל הרחב. כל הפרזנטציות תועדו וכן תהליכי היצירה. הקרנה ראשונה ביום רביעי רגע לפני ערב הפתיחה.

רביעי 25/3 חמישי 26/3 שישי 27/3
8:30 - מפגשי מחול "שני עולמות" ג'יל ואמנון דמתי 
9:30 - מופע חוץ ברייקרהוליקס
9:15 – מפגש, הקרנת הסרט "פלטשקעס" וסדנת תנועה עם גלית ליס.

פתיחת תערוכה של אמנית הוידאו-מחול מישל פלטשר מסן-פרנסיסקו מופע בוקר 10:30 - סדנאות לקהל הרחב: אקרו בלאנס הורים-ילדים, קפוארה, פלמנקו, אימפרוביזציה, ברייקדאנס, רפרטואר
12:00 - מופע סגירה - "לידת הפניקס" להקת ורטיגו
18:30 - מופע אימפרו' אילנית תדמור 
19:30 - 20:30 - הרצאה בנושא מחול 19:30 - מופע ביה"ס למחול בערבה 
20:30 - הקרנת תיעוד הפרזנטציות מפרויקט "בית היוצר" בלובי אולם המופעים. 21:15 - סדנאות לקהל הרחב: גאגא - סטפן פרי, סלונים, אימפרוביזציה - אילנית תדמור, פלמנקו - הילה בנקר, רפרטואר 
21:00 - מופע פתיחה עידן כהן בשיתוף מקהלת ערבה וסטפן פרי 
כרטיס מלא מבוגר ₪ 220
כרטיס משפחתי מלא ₪ 520
רביעי - מבוגר ₪ 80
חמישי- מבוגר ₪ 80
חמישי - ילד ₪ 40
שישי - מבוגר ₪ 100
שישי - ילד ₪ 70

טלפון לרכישת כרטיסים : 08-659226

סרטים חדשים 2017


"אחרי הסערה"
ריוטה, בלש פרטי ומהמר כפייתי, חי בצל התהילה בה זכה בעבר כסופר מצליח. לאחר מות אביו הקשיש, מבין ריוטה שהוא חייב לקחת את חייו בידיים וליצור קשר מחודש עם משפחתו. לילה של מזג אוויר סוער במיוחד מעניק לו הזדמנות להתפייס עם אמו ואשתו לשעבר ולזכות מחדש בלבו של בנו הצעיר.

"מהיר ועצבני 8"
כשנתיים אחרי מאורעות הסרט השביעי בסדרה, דומיניק טורטו ולטו נמצאים בירח הדבש שלהם, בעוד בריאן אוקונור ומיה פרשו מן המשחק, ואילו שאר חברי הצוות מפוזרים וחיים חיים נורמליים. אבל אז, הכול משתנה כאשר אישה מסתורית ורבת עוצמה העונה לשם סייפר מפתה את דום לתוך עולם של פשע וטרור שממנו הוא ככל הנראה לא מסוגל לברוח, מה שמוביל אותו לבגוד בחבריו.

"בייבי בוס"
כאשר מגיע תינוק חדש למשפחה, הוא מתחיל להיות הבוס של כולם ושל אחיו הגדול בן ה-7. אנימציה.
 
"פטרסון"
פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר פטרסון, ניו ג'רזי. הוא משורר חובב שכותב בספרון קטן שירים שהוא הוגה במהלך יומו, הבנוי תמיד סביב אותה שגרה. לאורה אשתו היא ההפך המושלם. הוא תומך בחלומותיה באהבה גדולה בעוד היא מנסה לשכנעו לקדם את שיריו.

"פורעי חוק"
כשקבוצה של שודדי בנקים מבצעת את השוד המושלם, מסתלקת עם מיליון דולר במזומן ומשאירה מנהל בנק מת בעקבותיהם, מוזעקת למקום יחידת העילית של סוכני ה-FBI. במהרה מתחילים להתגלות סימנים המובילים לבעלים של הבנק ולקוחותיו ה״מועדפים״. כשהיחידה חופרת עמוק אל תוך התיק, הבולשת מבינה שדברים אינם כפי שהם נראים, וכדי להתיר רשת סבוכה של הונאה ושחיתויות הם חייבים לדחוף את עצמם אל הסף - היכן שהקווים בין טוב לרע מטושטשים.

"בין העולמות"
משפחה דתית בירושלים של ימינו. הבן יוצא בשאלה וחי בנתק מוחלט מהוריו. בני הזוג הולכים ומתנתקים זה מזו והקשר המשפחתי כולו נקרע בין העולמות. מפגש דרמטי בין האם, לחברתו הצעירה של הבן המסתירה את זהותה, מאלץ את האם לבחור בין דאגתה ואהבתה לבנה החילוני לבין אמונתה הדתית.

"לחגוג את החיים"
 אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, מקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים על סכום של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה, חברות הביטוח והתקשורת.

"אני דניאל בלייק"
הזוכה בפרס דקל הזהב פסטיבל קאן 2016. דניאל בלייק, נגר בן 59 מניוקאסל, אשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו לעבוד, נאלץ לראשונה בחייו לפנות לקבלת עזרה. קייטי, בחורה צעירה ואמא חד הורית לשני ילדים, מגיעה לעיר במסגרת פרויקט דיור לנזקקים ומנסה להתחיל חיים חדשים. דרכיהם מצטלבות בעת ביקורם הראשון במשרד הרווחה. לצד המאבק בממסד והקשיים הרבים, נרקם בין השניים קשר מיוחד של עזרה וערבות הדדית.

"דרדסים: הכפר האבוד"
מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים: בר-מוח, בר-כוח וביש-גדא, למירוץ לעמקי היער האסור אשר מלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את היער האבוד המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל. הם יוצאים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה על מנת לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים.

וידאו

קופת BRAVO!