קופת BRAVO!
BRAVO!

מאת: שיר אלוני

בשנות ה-70 צוות המורכב ממדענים ולוחמים נשלח לחקור את מעמקיו של אי שלא מופה מעולם באוקיינוס השקט. האי מתגלה כיפהפה אך גם כמסוכן – הצוות לא מודע לכך שהם נכנסים לשטחו של גורילה אגדית ענקית הידועה בשם קונג. כשמשימת הגילוי שלהם הופכת למשימת הישרדות, הם חייבים להילחם כדי להימלט מגן העדן הפראי שבו בני האדם אינם המין השולט. במאי: ג'ורדן ווט-רוברטס, כוכבים: ג'ון גודמן, סמואל אל. ג'קסון, ברי לארסון, ג'ון סי. ריילי ועוד.

 פס הקול משמח ביותר ויש בו בחירה של כמה קלאסיקות רוק מסוף שנות ה-60 תחילת ה-70, כמובן כאמצעי מבע שממקם את הסרט בתקופה זו אך כמובן גם כמחווה מסוימת לסרט "אפוקליפסה עכשיו" וסרטי וייטנאם לסוגיהם. סרט זה מבוסס על הסיפור המקורי של הסרט הראשון שנוצר על דמותה של הגורילה הענקית והאכזרית שמשתלטת על העולם, הלא היא "קינג קונג" משנת 1933. ברבות השנים נוצרו גרסאות והמשכונים לאותו הסיפור.

 אך בגרסה זו, נראה שיצרו דרך חדשה להציג את הגורילה- כבעלת רבדים נוספים של קיום. הרבה יותר מרק מפלצת שיש לחסל כדי להציל את האנושות. סוף סוף נותנים סיבות לעצם היווצרותה, במה אמתית שגורמת לצופה לחשוב ולהיות מופתע/ת מהמהלך העלילתי.

 סרט זה מבקר את התיאבון של העולם המודרני המערבי לשליטה וכוח על כל מה שאנחנו לא מבינים ובזאת הוא מצטרף למגמה שלמה של סרטים הוליוודיים שמתחילים להצביע, כל אחד בז'אנר שלו, על האנושות כאדנותית מדי, שאפתנית מדי, לא יודעת את מקומה בטבע החזק יותר מהכל. למשל יש גם את הסרט "Life" שבו צורת החיים שנמצאה בחלל משתלטת על ספינת החלל בעוד המדענים האנושיים נותרים חסרי אונים מולה.

 הזווית האנטי-מלחמתית מוצגת דרך דמותה של הצלמת המגולמת על ידי ברי לארסון המצוינת, ודרכה הזווית הזו נתפסת כזווית הנכונה שמצילה את היום. הסרט גם לא מסווה את הביקורת על הסיבות מדוע בכלל חיילים נשלחו למלחמות השונות, במיוחד למלחמת וייאטנאם, בשם אינטרסים כלכליים עלומים ומלאי אגו. האמירה החזקה ביותר של הסרט היא שהטבע חזק יותר מהאנושות, לא משנה כמה זו תתפתח טכנולוגית, ושמי שמכבד את הטבע וחוקיו- שורד. ענווה ביולוגית.

 האיכויות הויזואליות, בצילום ובעריכה של הסרט- גבוהות מאוד, גם יחסית לסרטי התקופה- העריכה החכמה יוצרת רגעים מהפנטים, חכמים, מצחיקים אבל לרוב כאלה שאי אפשר להישאר אדישים מולם. מצד שני, גם סרט זה לוקה במחלה של הסרטים בהם ההשקעה ההפקתית הגבוהה באה על חשבון בניית הדמויות, המניעים מדוע הן פועלות- אמנם הסרט מסמן מאוד בקצרה לגבי כל דמות מדוע היא קיימת או פועלת כפי שהיא פועלת אך המתח שהיה יכול להיווצר בין הדמויות לא הסרט היה מעט יותר ארוך- נעלם לטובת כמויות האקשן והאפקטים המרהיבים.

יש מי שיאמרו שזה בסדר גמור, שאין באמת צורך בדרמה, שהסרט מצוין בדיוק ככה. טיפ (אל תדאגו- לא ספוילר): בסוף אחרי הכתוביות יש עוד קטע שמכין לסרט הבא בסדרה. אל תפספסו. לסיכום: הסרט בסך הכל כיפי מאוד, מותח, עריכה קצבית נכונה, סרט של שעתיים שעובר מאוד מהר.

 ציון: 4.5 מתוך 5. 

חושבים אחרת? רוצים להוסיף משהו? מוזמנים להגיב!

סרטים חדשים 2017


"אחרי הסערה"
ריוטה, בלש פרטי ומהמר כפייתי, חי בצל התהילה בה זכה בעבר כסופר מצליח. לאחר מות אביו הקשיש, מבין ריוטה שהוא חייב לקחת את חייו בידיים וליצור קשר מחודש עם משפחתו. לילה של מזג אוויר סוער במיוחד מעניק לו הזדמנות להתפייס עם אמו ואשתו לשעבר ולזכות מחדש בלבו של בנו הצעיר.

"מהיר ועצבני 8"
כשנתיים אחרי מאורעות הסרט השביעי בסדרה, דומיניק טורטו ולטו נמצאים בירח הדבש שלהם, בעוד בריאן אוקונור ומיה פרשו מן המשחק, ואילו שאר חברי הצוות מפוזרים וחיים חיים נורמליים. אבל אז, הכול משתנה כאשר אישה מסתורית ורבת עוצמה העונה לשם סייפר מפתה את דום לתוך עולם של פשע וטרור שממנו הוא ככל הנראה לא מסוגל לברוח, מה שמוביל אותו לבגוד בחבריו.

"בייבי בוס"
כאשר מגיע תינוק חדש למשפחה, הוא מתחיל להיות הבוס של כולם ושל אחיו הגדול בן ה-7. אנימציה.
 
"פטרסון"
פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר פטרסון, ניו ג'רזי. הוא משורר חובב שכותב בספרון קטן שירים שהוא הוגה במהלך יומו, הבנוי תמיד סביב אותה שגרה. לאורה אשתו היא ההפך המושלם. הוא תומך בחלומותיה באהבה גדולה בעוד היא מנסה לשכנעו לקדם את שיריו.

"פורעי חוק"
כשקבוצה של שודדי בנקים מבצעת את השוד המושלם, מסתלקת עם מיליון דולר במזומן ומשאירה מנהל בנק מת בעקבותיהם, מוזעקת למקום יחידת העילית של סוכני ה-FBI. במהרה מתחילים להתגלות סימנים המובילים לבעלים של הבנק ולקוחותיו ה״מועדפים״. כשהיחידה חופרת עמוק אל תוך התיק, הבולשת מבינה שדברים אינם כפי שהם נראים, וכדי להתיר רשת סבוכה של הונאה ושחיתויות הם חייבים לדחוף את עצמם אל הסף - היכן שהקווים בין טוב לרע מטושטשים.

"בין העולמות"
משפחה דתית בירושלים של ימינו. הבן יוצא בשאלה וחי בנתק מוחלט מהוריו. בני הזוג הולכים ומתנתקים זה מזו והקשר המשפחתי כולו נקרע בין העולמות. מפגש דרמטי בין האם, לחברתו הצעירה של הבן המסתירה את זהותה, מאלץ את האם לבחור בין דאגתה ואהבתה לבנה החילוני לבין אמונתה הדתית.

"לחגוג את החיים"
 אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, מקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים על סכום של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה, חברות הביטוח והתקשורת.

"אני דניאל בלייק"
הזוכה בפרס דקל הזהב פסטיבל קאן 2016. דניאל בלייק, נגר בן 59 מניוקאסל, אשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו לעבוד, נאלץ לראשונה בחייו לפנות לקבלת עזרה. קייטי, בחורה צעירה ואמא חד הורית לשני ילדים, מגיעה לעיר במסגרת פרויקט דיור לנזקקים ומנסה להתחיל חיים חדשים. דרכיהם מצטלבות בעת ביקורם הראשון במשרד הרווחה. לצד המאבק בממסד והקשיים הרבים, נרקם בין השניים קשר מיוחד של עזרה וערבות הדדית.

"דרדסים: הכפר האבוד"
מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים: בר-מוח, בר-כוח וביש-גדא, למירוץ לעמקי היער האסור אשר מלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את היער האבוד המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל. הם יוצאים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה על מנת לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים.

וידאו

קופת BRAVO!