קופת BRAVO!
BRAVO!

מאת: אליצור ראובני

צילומי סטילס : אליצור ראובני

ערבי פתיחה של פסטיבלים נוטעים בי בכל שנה את תחושת " הדזוו" ובכל זאת בעשור האחרון לא נפקד מקומי בכל ערבי הפתיחה .
יש משהו קסום בערב שכזה לפגוש את כל הבראנז'ה הקולנועית הישראלית, וגם כוכבים מחו"ל ולצפות ולהיות בעניינים של מה חדש ואיזה סרט הוא הלהיט הבא . ואודה על האמת , ערב שכזה עד כמה שהוא צפוי . הוא משעשע ומהנה ,שהרי הוא רק פעם בשנה .

                             מיכאל אלוני מככב כמנחה האירוע                                      צילום: אליצור ראובני

לאחר שעברתי על כל הסקירות ודיווחי הפתיחה של כל ערוצי התקשורת, החלטתי לפתוח את הסקירה שלי דווקה בצד הארגוני ולארגן ערב שכזה , זה לא דבר של מה בכך . ובימים של איומי טרור יחידים מגיעים אלפי אנשים מהארץ ומחו"ל להיות כאן איתנו, אז בואו נריע למארגני הפסטיבל ובראשם ראש העיר ניר ברקת ו"להקתו" עובדי העירייה המסורים , משטרת ישראל , וכל מי שעשה במלאכה. וארגנו לנו ערב בטוח וללא דאגות וחששות של ביטחון , לא שמעתי ולו פעם אחת במהלך הערב על המצב הבטחוני , ורק קולנוע וכל כולו קולנוע היה הערב הנפלא הזה כרגיל בכל שנה אורח הכבוד תופס את מירב תשומת הלב , והפעם הבמאי טרנטינו שלמרות חיוכיו גרם למבוכה קלה למארגנים כשלא הסכים שיצלמו אותו , וחבורת מארחיו והמאבטחים סביבו ממש מנעו מכל מי שניסה לצלמו.

אורח מיוחד בפסטיבל - קוונטין טרנטינו                                                                                         צילום: אליצור ראובני

רק חבל שאותו טרנטינו הוזמן במימון מלא של כל הארוח שלו והשהיה שלו בישראל , ואין ספק שתמונות שלו עם האורחים הישראלים שחלקם הגדול הם מעריציו התאכזבו מחוסר רצונו להצטלם, אני מקווה שיהיה מי שיתרגם לו את הבקורת , כי להיות מפורסם , זה להיות באור הזרקורים.

מזה שנה שניה גונבת את ההצגה שרת התרבות מירי רגב את ההצגה. אך מפליא אותי למה מתנגיה לא יכולים לשתוק בעת נאומה וקריאות הבוז אינם מוסיפים כבוד לאף אחד .

מירי רגב - שרת התרבות והספורט עם יוצר "זגורי אימפריה" מאור זגורי.                                              צילום: אליצור ראובני


בכוונה תחילה איני מתמקד בטקס השבלוני ורק כדי לעבור לתוכנית הפסטיבל שמנקז למעלה מ200 סרטים כך שברור לכולם שכל אחד יוכל למצא את הסרטים האהובים עליו ולהינות מפסטיבל אטרקטיבי ומהנה . רוצו לקנות כרטיסים האולמות אינם גדולים . וממש כך כל הקודם זוכה. כי חלק גדול מהסרטים לא יוקרנו בקולנוע או בכבלים.

סרטים חדשים 2017


"אחרי הסערה"
ריוטה, בלש פרטי ומהמר כפייתי, חי בצל התהילה בה זכה בעבר כסופר מצליח. לאחר מות אביו הקשיש, מבין ריוטה שהוא חייב לקחת את חייו בידיים וליצור קשר מחודש עם משפחתו. לילה של מזג אוויר סוער במיוחד מעניק לו הזדמנות להתפייס עם אמו ואשתו לשעבר ולזכות מחדש בלבו של בנו הצעיר.

"מהיר ועצבני 8"
כשנתיים אחרי מאורעות הסרט השביעי בסדרה, דומיניק טורטו ולטו נמצאים בירח הדבש שלהם, בעוד בריאן אוקונור ומיה פרשו מן המשחק, ואילו שאר חברי הצוות מפוזרים וחיים חיים נורמליים. אבל אז, הכול משתנה כאשר אישה מסתורית ורבת עוצמה העונה לשם סייפר מפתה את דום לתוך עולם של פשע וטרור שממנו הוא ככל הנראה לא מסוגל לברוח, מה שמוביל אותו לבגוד בחבריו.

"בייבי בוס"
כאשר מגיע תינוק חדש למשפחה, הוא מתחיל להיות הבוס של כולם ושל אחיו הגדול בן ה-7. אנימציה.
 
"פטרסון"
פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר פטרסון, ניו ג'רזי. הוא משורר חובב שכותב בספרון קטן שירים שהוא הוגה במהלך יומו, הבנוי תמיד סביב אותה שגרה. לאורה אשתו היא ההפך המושלם. הוא תומך בחלומותיה באהבה גדולה בעוד היא מנסה לשכנעו לקדם את שיריו.

"פורעי חוק"
כשקבוצה של שודדי בנקים מבצעת את השוד המושלם, מסתלקת עם מיליון דולר במזומן ומשאירה מנהל בנק מת בעקבותיהם, מוזעקת למקום יחידת העילית של סוכני ה-FBI. במהרה מתחילים להתגלות סימנים המובילים לבעלים של הבנק ולקוחותיו ה״מועדפים״. כשהיחידה חופרת עמוק אל תוך התיק, הבולשת מבינה שדברים אינם כפי שהם נראים, וכדי להתיר רשת סבוכה של הונאה ושחיתויות הם חייבים לדחוף את עצמם אל הסף - היכן שהקווים בין טוב לרע מטושטשים.

"בין העולמות"
משפחה דתית בירושלים של ימינו. הבן יוצא בשאלה וחי בנתק מוחלט מהוריו. בני הזוג הולכים ומתנתקים זה מזו והקשר המשפחתי כולו נקרע בין העולמות. מפגש דרמטי בין האם, לחברתו הצעירה של הבן המסתירה את זהותה, מאלץ את האם לבחור בין דאגתה ואהבתה לבנה החילוני לבין אמונתה הדתית.

"לחגוג את החיים"
 אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, מקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים על סכום של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה, חברות הביטוח והתקשורת.

"אני דניאל בלייק"
הזוכה בפרס דקל הזהב פסטיבל קאן 2016. דניאל בלייק, נגר בן 59 מניוקאסל, אשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו לעבוד, נאלץ לראשונה בחייו לפנות לקבלת עזרה. קייטי, בחורה צעירה ואמא חד הורית לשני ילדים, מגיעה לעיר במסגרת פרויקט דיור לנזקקים ומנסה להתחיל חיים חדשים. דרכיהם מצטלבות בעת ביקורם הראשון במשרד הרווחה. לצד המאבק בממסד והקשיים הרבים, נרקם בין השניים קשר מיוחד של עזרה וערבות הדדית.

"דרדסים: הכפר האבוד"
מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים: בר-מוח, בר-כוח וביש-גדא, למירוץ לעמקי היער האסור אשר מלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את היער האבוד המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל. הם יוצאים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה על מנת לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים.

וידאו

קופת BRAVO!