קופת BRAVO!
BRAVO!

הסרט " אל תוך היער"

מאת: אליצור ראובני

"אל תוך היער" INTO THE WOODS ארה"ב 2015, מועמד ל-3 פרסי אוסקר: 
- שחקנית המשנה הטובה ביותר- מריל סטריפ 
- עיצוב הפקה 
- עיצוב תלבושות 
בימוי: רוב מרשל 
תסריט: ג'יימס לפיין
מבוסס על המחזמר המצליח מברודווי, שכתבו ג'יימס לפין וסטיבן זונדהיים.
מפיקים: ג'ון דה לוקה, רוב מרשל, קולום מקדוגל, מארק פלאט 
עריכה: וויאט סמית'
צילום: דיון ביבי 
בהשתתפות: מריל סטריפ- המכשפה ג'יימס קורדין- האופה אמילי בלאנט- אשת האופה אנה קנדריק- סינדרלה כריס פיין- הנסיך של סינדרלה כריסטין ברנסקי- האם החורגת ג'וני דפ- הזאב 
אורך הסרט: 124 דקות
הסרט יופץ ע"י פורום פילם ויעלה בבתי הקולנוע ב- 19.2.15

מאז ומעולם היו הילדים מטרה נעלה בעולם הקולנוע.
מיליארדי שקלים הושקעו ומושקעים מידי שנה בהפקת סרטי ילדים אך אם טכנולוגיה הייתה נחלתם של הסרטים להורים הרי שבשנים האחרונות יותר ויותר הפקות שמו יהבם על שיא הטכנולוגיה והתוצאות לא איחרו לבוא.
סרטים כמו "לגו" ודומיו גרפו מאות מיליוני דולרים לכל סרט אך טבעי היה הדבר שהשקעות הענק ותסריטים עתירי דולרים יעשו דרכם לאקרנים עוד במהלך השנה הזאת.
"אל תוך היער" אמור להיות סרט ילדים אך לי נדמה כי סרט זה מיועד דווקא למבוגרים ולמה? כי ילד הרוצה להבין את הסרט חייב לראות את כל סרטי האגדות של האחים גרים כדי להבין את העלילה המקסימה שבשילוב אפקטים הופך הסרט למשהו קסום שהותיר אותי על הכיסא מרותק מחושמל מלא חיוך לכל אורך 124 הדקות שלו וכדי להבין על מה אני מדבר אני ממליץ להורים לרוץ עם הילדים או בלעדיהם ולהינות מסרט משובח, קאסט מצויין, מוסיקה נפלאה וצילום, עריכה ואפקטים שלא משאירים את הצופה אדיש למתרחשץ

הציון: +בסולם "בילוי נעים"

העלילה:
"אל תוך היער" הוא גרסה מודרנית השוזרת בתוכה את אגדותיהם האהובות של האחים גרים. הסרט משלב את עלילותיהם של כמה מהאגדות הקלאסיות ובוחן את ההשלכות של המשאלות והמשימות של כל אחת מהדמויות.

זהו סרט מוסיקלי, הומוריסטי ומלבב אשר עוקב אחר האגדות הקלאסיות של סינדרלה (אנה קנדריק), כיפה אדומה (לילה קרופורד), ג'ק ואפון הפלא (דניאל האטינסטון) ורפונזל, או פעמונית, (מקנזי מאוזי)- אשר נקשרות זו בזו ע"י סיפור מקורי בהם מעורבים אופה ואשתו (ג'יימס קורדן ואמילי בלאנט), משאלתם להקים משפחה ועל הקשר שלהם עם המכשפה (מריל סטריפ) שהטילה עליהם קללה.


על הסרט:

12 שנה לאחר ההצלחה המסחררת של הסרט "שיקגו" בבימויו של רוב מרשל, ישב הבמאי ביחד עם המלחין האגדי סטיבן זונדהיים והביע את רצונו לביים סרט ע"פ אחד ממחזות הזמר שלו. בראש הרשימה שהכין זונדהיים היה "אל תוך היער"- אחת היצירות המשובחות והנוגעות ביותר ללב, שהוא האמין שיתאים למרשל.

בשנת 2011, ביום השנה ה-10 של התקפות 9/11, מרשל שמע את הנשיא אובמה פונה אל משפחות הקורבנות. בניסיון לנחם אותם אמר אובמה: "אתם לא לבד... אף אחד לא לבד". הביטוי "אף אחד לא לבד", שהוא גם אחד השירים המרגשים והבלתי נשכחים מ-"אל תוך היער", ריגש מאוד את מרשל וזה היה הרגע בו הוא ידע שהגיע הזמן להביא את המיוזיקל האהוב למסך.

"במובנים רבים, אני חושב שאל תוך היער" הוא סיפור אגדה למאה ה-21 בעידן של אחרי 9/11. זונדהיים וג'יימס לפיין, המחזאי, הקדימו את זמנם כשיצרו את המחזמר, הידיעה המנחמת שאנחנו לא לבד בעולם הלא יציב הזה מעניקה לנו שביב של תקווה", אומר מרשל. המפיק מארק פלאט מספר על תהליך הליהוק של הסרט: "למען האמת זו הייתה משימה די קלה לאגד את קבוצת השחקנים הנהדרת והמוכשרת הזו, מפני שכולם ממש רצו לקחת חלק בהפקה. ההזדמנות להופיע ב"אל תוך היער" עם המוזיקה של זונדהיים והתסריט של לפיין היא מתנה מופלאה וכשאתה מצרף לכל זה את ההזדמנות לעבוד על מיוזיקל עם רוב מרשל- זה היה כמו מגנט לשחקנים".

מריל סטריפ, אשר זכתה באוסקר האחרון שלה על תפקידה כמרגרט תאצ'ר בסרט "אשת הברזל", הייתה השחקנית הראשונה להירתם לפרויקט.

סטריפ, אשר דחתה בעברה מספר תפקידים דומים, הניחה את דעתה הקדומה על מנת לככב בתפקיד המכשפה אשר כמהה ליופי וחברות. היא הסבירה במה שונה המכשפה הזאת מתפקידים דומים קודמים שהוצעו לה: "שיניתי את דעתי ברגע שהגיע התפקיד הזה כי המכשפה הזאת שונה. ראשית כל- היא משתנה.

כל מהות הקיום שלה היא לשבור את הקללה שלה, ועל מנת לעשות זאת היא מניעה ויוצרת תהפוכות דרמטיות בחייהם של כולם".

היא ממשיכה: "זה מיוזיקל עם מוח. יש ביצירה אינטליגנציה רבה בגלל יוצרם: זונדהיים ולפיין. זה כיף מבחינת חזותית ומספק מבחינה רגשית ונוסף על כך, יש בו את האלמנט הנוסף הזה שגורם לנו האמנים לרצות לתת את המקסימום".

"אל תוך היער" עלה בברודווי ב- 5 בנובמבר 1987. ההפקה זכתה בפרסי טוני ובפרס הגראמי למוזיקה המקורית.

מאז ועד היום הופק המחזמר מסביב לעולם וזכה להצלחה והערכה עצומה. השחקנית הצעירה אנה קנדריק המגלמת את דמותה של סינדרלה ומעריצה שנים רבות את עבודתו של זונדהיים, מסבירה מה הופך את עבודתו לכל כך מעוררת השראה: "שחקנים חולמים לעבוד איתו בגלל שהופעתם נכתבת אל תוך המוזיקה.

ועל אף שהמוזיקה עוטפת את התפקיד, החופש והכנות של הדמות אינה נפגעת ע"י היופי של השיר.." ג'וני דפ, המגלם את הזאב מסכים ומוסיף: "העבודה של זונדהיים נפלאה, הוא אגדה חיה. הקומפוזיציות שלו והיכולת שלו לתרגם לתוך שיר מה הדמויות מרגישות מופלאה. החומרים שלו מאוד קשים לקריאה והשירים שלו מורכבים לשירה. אם אינך זמר מקצועי אתה חייב לחפור עמוק על מנת למצוא את הדברים שיעזרו לך להרגיש ולהבין את המשמעות של כל שיר.

אבל יש משהו מאוד מרגש בלאתגר את עצמך ולראות שאתה מצליח להגיע למקום הזה". היער בסרט הוא כמעט דמות בפני עצמו ע"פ הבמאי רוב מרשל: "היער הוא מטאפורה להמון דברים: זה המקום אליו אתה הולך כדי למצוא את החלומות שלך, להגשים את המשאלות שלך, להתמודד עם הפחדים שלך, לאבד את עצמך, למצוא את עצמך, להתבגר וללמוד להמשיך הלאה.

זה מעגל חיים אשר גורם לך להתבגר ומראה לך שהחיים הם לא מה שחשבת שיהיו, אבל זה משהו שכולם חווים ואין קיצורי דרך.

אז אנחנו נכנסים ליער למצוא את כל הדברים האלה ומקווים לצאת משם אנשים טובים יותר". כל אחת מהדמויות נכנסת ליער דרך שער מעבר טבעי שמרשל מכנה אותו "מחילת הארנב" וברגע שהן נכנסות לשם הכול שונה: זה קסום, מפחיד, מרגש, יוצא דופן ויש ליער חיים משל עצמו. לדבריו של זונדהיים הסרט הצליח לתפוס בצורה מדויקת את החיות של היער ואת התחושה שהכול יכול לקרות שם.


סרטים חדשים 2017


"אחרי הסערה"
ריוטה, בלש פרטי ומהמר כפייתי, חי בצל התהילה בה זכה בעבר כסופר מצליח. לאחר מות אביו הקשיש, מבין ריוטה שהוא חייב לקחת את חייו בידיים וליצור קשר מחודש עם משפחתו. לילה של מזג אוויר סוער במיוחד מעניק לו הזדמנות להתפייס עם אמו ואשתו לשעבר ולזכות מחדש בלבו של בנו הצעיר.

"מהיר ועצבני 8"
כשנתיים אחרי מאורעות הסרט השביעי בסדרה, דומיניק טורטו ולטו נמצאים בירח הדבש שלהם, בעוד בריאן אוקונור ומיה פרשו מן המשחק, ואילו שאר חברי הצוות מפוזרים וחיים חיים נורמליים. אבל אז, הכול משתנה כאשר אישה מסתורית ורבת עוצמה העונה לשם סייפר מפתה את דום לתוך עולם של פשע וטרור שממנו הוא ככל הנראה לא מסוגל לברוח, מה שמוביל אותו לבגוד בחבריו.

"בייבי בוס"
כאשר מגיע תינוק חדש למשפחה, הוא מתחיל להיות הבוס של כולם ושל אחיו הגדול בן ה-7. אנימציה.
 
"פטרסון"
פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר פטרסון, ניו ג'רזי. הוא משורר חובב שכותב בספרון קטן שירים שהוא הוגה במהלך יומו, הבנוי תמיד סביב אותה שגרה. לאורה אשתו היא ההפך המושלם. הוא תומך בחלומותיה באהבה גדולה בעוד היא מנסה לשכנעו לקדם את שיריו.

"פורעי חוק"
כשקבוצה של שודדי בנקים מבצעת את השוד המושלם, מסתלקת עם מיליון דולר במזומן ומשאירה מנהל בנק מת בעקבותיהם, מוזעקת למקום יחידת העילית של סוכני ה-FBI. במהרה מתחילים להתגלות סימנים המובילים לבעלים של הבנק ולקוחותיו ה״מועדפים״. כשהיחידה חופרת עמוק אל תוך התיק, הבולשת מבינה שדברים אינם כפי שהם נראים, וכדי להתיר רשת סבוכה של הונאה ושחיתויות הם חייבים לדחוף את עצמם אל הסף - היכן שהקווים בין טוב לרע מטושטשים.

"בין העולמות"
משפחה דתית בירושלים של ימינו. הבן יוצא בשאלה וחי בנתק מוחלט מהוריו. בני הזוג הולכים ומתנתקים זה מזו והקשר המשפחתי כולו נקרע בין העולמות. מפגש דרמטי בין האם, לחברתו הצעירה של הבן המסתירה את זהותה, מאלץ את האם לבחור בין דאגתה ואהבתה לבנה החילוני לבין אמונתה הדתית.

"לחגוג את החיים"
 אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, מקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים על סכום של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה, חברות הביטוח והתקשורת.

"אני דניאל בלייק"
הזוכה בפרס דקל הזהב פסטיבל קאן 2016. דניאל בלייק, נגר בן 59 מניוקאסל, אשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו לעבוד, נאלץ לראשונה בחייו לפנות לקבלת עזרה. קייטי, בחורה צעירה ואמא חד הורית לשני ילדים, מגיעה לעיר במסגרת פרויקט דיור לנזקקים ומנסה להתחיל חיים חדשים. דרכיהם מצטלבות בעת ביקורם הראשון במשרד הרווחה. לצד המאבק בממסד והקשיים הרבים, נרקם בין השניים קשר מיוחד של עזרה וערבות הדדית.

"דרדסים: הכפר האבוד"
מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים: בר-מוח, בר-כוח וביש-גדא, למירוץ לעמקי היער האסור אשר מלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את היער האבוד המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל. הם יוצאים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה על מנת לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים.

וידאו

קופת BRAVO!