קופת BRAVO!
BRAVO!

הסרט הקול בראש מה..18-06-15 בבתי הקולנוע

הקול בראש
INSIDE OUT

DISNEY•PIXAR

בימוי: פיט דוקטר
תסריט: פיט דוקטר, מג לפוב, ג'וש קולי
הפקה: ג'ונאס ריברה
פסקול: מייקל ג'יאקינו

בהשתתפות:
איימי פוהלר- שמחה
ביל היידר – פחד
לואיס בלאק – כעס
מינדי קאלינג - גועל
פיליס סמית' - עצב

אורך הסרט: 102 דקות
הסרט יופץ ע"י פורום פילם ויגיע לבתי הקולנוע ב- 18.6.2015

דיבוב עברית:

בימוי דיבוב
שרון כהן

תרגום דיאלוג 
אפרת ענבל

עיבוד דיאלוג
אורנה כץ
שרון כהן

ניהול הפקה 
הדס מוזס

אולפני דיבוב 
אולפני אלרום

בהשתתפות:

שמחה דקלה הדר
עצב שירלי לילו
בינג בונג דרור קרן
פחד עידו רוזנברג
כעס אלברט כהן
גועל עינת אזולאי
ריילי מאיה לבני
אמא הילה מערבי
אבא אלדד פריבס


                            הדמויות/קולות שבראשה של ריילי

משתתפים נוספים:
איילת רובינסון שאול עזר לירון אליידי ניר רון רובי מוסקוביץ מתן קליגר דוית גביש רוני דותן בר סביר איילה פלדמן עדי כהן שרון כהן גבריאל כהן עלמה כהן חובי סטאר עמית רייס שני שאולי אלון שר לורן סביר אביגיל מרום מיקה אשכנזי עידו אנגל קיי בנסיי יוהן בנסיי גיא הוד.

סרט מתוק להפליא ודי היה לראות את מאו
ת הזאטוטים המאושרים מחליפים חוויות עם הוריהם כדי להבין שהקייץ הזה לא ישאר זאטוט אחד שלא יראה את הסרט "הקול בראש"
ממסע הרפתקאות מעל העננים ועד לעיר גדולה מלאה מפלצות, הבמאי זוכה פרס האוסקר פיט דוקטר ("מפלצות בע"מ", "למעלה") לקח צופים למקומות יחודיים ומלאי דמיון. בסרט החדש מאולפני דיסני פיקסאר "הקול בראש" הוא יקח אתכם למקום הכי מיוחד ויוצא דופן שישנו – אל תוך הראש.

זה לא פשוט לגדול, וככה זה גם עבור ריילי שנאלצת לעבור מביתה במערב ארה"ב, כשאביה מקבל עבודה חדשה בסן פרנסיסקו. כמו כולנו, ריילי תלויה ברגשותיה – שמחה (איימי פוהלר), פחד (ביל היידר), כעס (לואיס בלאק), גועל (מינדי קאלינג) ועצב (פיליס סמית). הרגשות חיים במפקדת הראש - מרכז העצבים בתוך ראשה של ריילי, משם הם נותנים את עצותיהם במהלך חיי היום יום. כשריילי ורגשותיה מתמודדים עם החיים החדשים בסן פרנסיסקו, סערה משתוללת במפקדת הראש. למרות ש"שמחה" משתדלת לשמור על רוח חיובית, הרגשות מתעמתים על הדרך שבה אפשר להתמודד עם עיר חדשה, בית חדש ובי"ס חדש.

הדמויות:


מתוך הסרט הקול בראש, עכשיו בבתי הקולנועשמחה – המטרה של שמחה היא לוודא שריילי מאושרת ושמחה. היא אופטימית ונחושה למצוא את הכיף בכל סיטואציה. שמחה ראה את האתגרים בחייה של ריילי כהזדמנויות והרגעים הפחות שמחים שלה הם לא יותר ממעבר בדרך למשהו נפלא. 

פחד- עבודתו של פחד, הוא להגן על ריילי ולוודא שהיא בטוחה. הוא עומד על המשמר מפני אסונות פוטנציאליים, ומעביר את זמנו בחישוב סכנות אפשריות, מלכודות וסיכונים שכרוכים בחיי היום יום של ריילי. ישנם מעט מאוד פעילויות שפחד מוצא שהן בלתי מסוכנות ועלולות לגרום לאסון.

כעס- כעס מאוד להוט לשמור שריילי מקבלת יחס הוגן מכולם. יש לו דם חם ונוטה להתפרץ (תרתי משמע) כשדברים אינם מסתדרים כפי שהוא תכנן. הוא מגיב באימפולסיביות ואין לו יותר מידי סבלנות לדברים שאינם מתנהלים בצורה מושלמת.

גועל- היא מאוד דעתנית, כנה ותפקידה למנוע מריילי להיות מורעלת- פיזית וחברתית. היא שומרת על אנשים, מקומות וכל דבר שריילי באה איתו במגע, בין אם זה ברוקולי או טרנדים מהשנה שעברה. לגועל תמיד יש כוונות טובות והיא לא מוכנה להנמיך את הסטנדרטים שלה.

עצב- אף אחד מהרגשות האחרים לא באמת מבין בשביל מה עצב נחוצה. עצב הייתה רוצה להיות יותר אופטימית ולסייע לעשות את ריילי שמחה, אבל ממש קשה לה להיות חיובית. לפעמים נראה שהדבר הכי טוב לעשות באותו רגע זה להישכב על הרצפה ולבכות כמו שצריך.

על ההפקה:
"הרגשות הם כמו הקולות שבתוך הראש שלנו", מספר הבמאי, פיט דוקטר. "כשרק התחלנו לעבוד על הסרט הזה, הסתכלנו סביבנוף על הילדים שלנו, החברים שלנו, קולגות והבנו שלכל אחד יש את המזג שלו. כולנו עוברים תקופות בהן אנו שמחים או עצובים, אולם יש אנשים שיותר מחוברים לרגש מסויים. ריילי היא ילדה שמחה, ולכן הקשר שלה לשמחה הוא החזק ביותר", ממשיך ומספר דוקטר.
"לשמחה יש 33 שניות נפלאות, בהן היא לבד עם ריילי..", מספרת השחקנית והמדבבת של שמחה, איימי פוהלר "ואז ריילי מתחילה לבכות ועצב מופיעה ושמחה מבינה שהיא צריכה לחלוק את ריילי עם עוד רגשות..", ממשיכה פוהלר.
"הקול בראש" מביא שלל דמויות בלתי נשכחות, רגעים מרגשים והומור, הכל עטוף בקסם האופייני לפיקסר. "המטרה שלנו מההתחלה, הייתה קודם כל לעשות סרט מהנה..", מספר המפיק ג'ונאס ריברה "כשהילדים שלי ראו את זה, הם לא הפסיקו לדבר על כעס, הם חשב שהוא ממש מצחיק. והמסע ששמחה ועצב עושות הוא הרפתקאה גדולה ומדליקה", ממשיך ומספר. "אני חושב שמבוגרים ירא את הסרט הזה בצורה שונה לחלוטין. החוויה עדיין תהיה מהנה, אבל יש שם משהו עמוק יותר עבורם. זה משהו שוולט דיסני תמיד רצה לעשות", מוסיף. 

"מה עובר לה בראש?" זו שאלה שמיליוני הורים מסביב לעולם שואלים את עצמם בזמן שהם מנסים להבין את ילדיהם המתבגרים. זו גם השאלה שעלתה בראשו של הבמאי, זוכה האוסקר, פיט דוקטר, עם בתו שלו.
"הבת שלי דיבבה את דמותה של אלי הצעירה בסרט 'למעלה' - ילדה נמרצת, אמיצה עם שיער מבולגן – ובמשך תקופה ארוכה היא באמת הייתה כזו", מספר דוקטר. "אולם כשהתחלנו לעבוד על 'הקול בראש', אלי הייתה כבר בת 11 והיא הפכה להיות ילדה שקטה מאוד. זה גרם לי לחשוב מה קורה לה בתוך הראש ומה גורם לשינוי?", מתאר דוקטר.

"זה סיפור מאוד פרטי, על המשמעות של להיות הורים", מוסיף המפיק ריברה. "כהורה, יש רגעים שהם כל כך מושלמים, שהיית רוצה שיימשכו לתמיד. אבל זה לא דבר נכון לעשות, התפקיד של הורה הוא להיות המדריך של הילד", מסכם ריברה.
"שמחה יוצאת למסע ביחד עם עצב, ומבינה שלעצב כנראה יש מטרה בחייה של ריילי אחרי הכל", מסביר דוקטר. ע"פ דוקטר המפתח לאושר – בסרט ובחיים – הוא באיך שאתה מגדיר אותו: "שמחה מסוגלת ללמוד, לגדול ולשקול מחדש מהו אושר בעיניה. בהתחלה זה סובב סביב צחוק וגלידה ואין שום דבר רע בזה. אבל החיים מראים לנו בסופו של דבר שיש שם משהו יותר עמוק מזה.

יוצרי הקולנוע של פיקסר ידעים בתחקירי עומק שהם עושים לסרטים שלהם, בין עם זה להפוך למומחים בתכנון מכוניות בשביל הסרט 'מכוניות' או לנסוע לטמסעות בנופים של סקוטלנד על מנת לעצב נופים עוצרי נשימה ל'אמיצה'. הכותבים והמעצבים של 'הקול בראש' רצו ללמוד כל מה שאפשר על התודעה, ללמוד זכרונות, רגשות אנושיים וכיצד הם מתפתחים בגיל ההתבגרות. הם עבדו עם מדענים, נירולוגים, פסיכולוגים ומומחים נוספים על מנת להבין איך הכל עובד.

הלוקיישן של 'הקול בראש' הוא משהו שטרם נראה לפני, וזו הייתה ברכה וקללה בו זמנית. "לצמצם את האפשרויות שלנו על איך אנו רוצים לעצב את העולם של הסרט ואיך לתאר את הרגשות, היה מאוד מהנה, אך עם זאת גם מאוד מאתגר", אומר המפיק בפועל ג'ון לסטר. "הסרט מתרחש בתודעה ולא במוח", מחדד דוקטר. "לא רצינו כלי דם ועצבים. התודעה היא מטאפורה שאפשר לדמיין", מסכם דוקטר.

על הבמאי והקאסט:

פיט דוקטר – במאי
זכה בפרס האוסקר על בימוי סרט האנימציה "למעלה". כמו כן היה מועמד לפרס האוסקר על הסרטים: "מפלצות בע"מ", וול E" ועל התסריט ל"צעצוע של סיפור". כמו כן, היה מועמד לאוסקר על סרט האנימציה הקצר Mike's New Car. 

איימי פוהלר- שמחה
הקומיקאית המוערכת זכתה בפרס גלובוס הזהב על תפקידה בסדרת הטלוייזיה "מחלקת גנים ונוף". כמו כן, הייתה מועמדת לפרס האמי על תפקידה בתכנית הבידור הוותיקה Saturday Night Live. כמו כן, השתתפה בסרטים "ילדות רעות", "בייבי מאמא", "קנאה" ועוד.

ביל היידר – פחד
הקומיקאי מוכר בעיקר מתכנית הבידור האמריקאית הוותיקה Saturday Night Live. כמו כן, השתתף בסרטים: "סופרבאד", "היא", "היעלמותה של אלינור ריגבי", "האיב בתוכנו- סטארטרק", "הכל יחסים" ועוד. כמו כן, דיבב ב- "גשם של פלאפל", "ביה"ס למפלצות" ובסדרת הטלוויזיה "סאות'פארק". 

מינדי קאלינג – גועל
הייתה מועמדת 5 פעמים לפרס האמי על תפקידה בסדרת הטלוויזיה "המשרד". כמו כן יצרה וכיכבה בסדרת הטלוויזיה "מינדי". בנוסף, השתתפה בסרטים: "סוף", "עד החתונה זה יעבור", "בתול בן 40" ועוד כמו כן, דיבבה בסרטים: "גנוב על הירח" ו- "ראלף ההורס".

פיליס סמית' – עצב
השחקנית מוכרת מסדרת הטלוויזיה "המשרד". כמו כן השתתפה בסרטים: "מורה רעה", "לאכול איתך גבינה", ובסרט "חמאה".

לואיס בלאק – כעס
קומיקאי, היה מועמד לפרס האמי על מופע הספיישל הטלוויזיוני שלו Lewis Black: Red, White and Screwed. כמו כן , השתתף בסרטים: "האריסטוקרטים", "איש השנה", "שיגעון של קולג" ועוד

סרטים חדשים 2017


"אחרי הסערה"
ריוטה, בלש פרטי ומהמר כפייתי, חי בצל התהילה בה זכה בעבר כסופר מצליח. לאחר מות אביו הקשיש, מבין ריוטה שהוא חייב לקחת את חייו בידיים וליצור קשר מחודש עם משפחתו. לילה של מזג אוויר סוער במיוחד מעניק לו הזדמנות להתפייס עם אמו ואשתו לשעבר ולזכות מחדש בלבו של בנו הצעיר.

"מהיר ועצבני 8"
כשנתיים אחרי מאורעות הסרט השביעי בסדרה, דומיניק טורטו ולטו נמצאים בירח הדבש שלהם, בעוד בריאן אוקונור ומיה פרשו מן המשחק, ואילו שאר חברי הצוות מפוזרים וחיים חיים נורמליים. אבל אז, הכול משתנה כאשר אישה מסתורית ורבת עוצמה העונה לשם סייפר מפתה את דום לתוך עולם של פשע וטרור שממנו הוא ככל הנראה לא מסוגל לברוח, מה שמוביל אותו לבגוד בחבריו.

"בייבי בוס"
כאשר מגיע תינוק חדש למשפחה, הוא מתחיל להיות הבוס של כולם ושל אחיו הגדול בן ה-7. אנימציה.
 
"פטרסון"
פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר פטרסון, ניו ג'רזי. הוא משורר חובב שכותב בספרון קטן שירים שהוא הוגה במהלך יומו, הבנוי תמיד סביב אותה שגרה. לאורה אשתו היא ההפך המושלם. הוא תומך בחלומותיה באהבה גדולה בעוד היא מנסה לשכנעו לקדם את שיריו.

"פורעי חוק"
כשקבוצה של שודדי בנקים מבצעת את השוד המושלם, מסתלקת עם מיליון דולר במזומן ומשאירה מנהל בנק מת בעקבותיהם, מוזעקת למקום יחידת העילית של סוכני ה-FBI. במהרה מתחילים להתגלות סימנים המובילים לבעלים של הבנק ולקוחותיו ה״מועדפים״. כשהיחידה חופרת עמוק אל תוך התיק, הבולשת מבינה שדברים אינם כפי שהם נראים, וכדי להתיר רשת סבוכה של הונאה ושחיתויות הם חייבים לדחוף את עצמם אל הסף - היכן שהקווים בין טוב לרע מטושטשים.

"בין העולמות"
משפחה דתית בירושלים של ימינו. הבן יוצא בשאלה וחי בנתק מוחלט מהוריו. בני הזוג הולכים ומתנתקים זה מזו והקשר המשפחתי כולו נקרע בין העולמות. מפגש דרמטי בין האם, לחברתו הצעירה של הבן המסתירה את זהותה, מאלץ את האם לבחור בין דאגתה ואהבתה לבנה החילוני לבין אמונתה הדתית.

"לחגוג את החיים"
 אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, מקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים על סכום של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה, חברות הביטוח והתקשורת.

"אני דניאל בלייק"
הזוכה בפרס דקל הזהב פסטיבל קאן 2016. דניאל בלייק, נגר בן 59 מניוקאסל, אשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו לעבוד, נאלץ לראשונה בחייו לפנות לקבלת עזרה. קייטי, בחורה צעירה ואמא חד הורית לשני ילדים, מגיעה לעיר במסגרת פרויקט דיור לנזקקים ומנסה להתחיל חיים חדשים. דרכיהם מצטלבות בעת ביקורם הראשון במשרד הרווחה. לצד המאבק בממסד והקשיים הרבים, נרקם בין השניים קשר מיוחד של עזרה וערבות הדדית.

"דרדסים: הכפר האבוד"
מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים: בר-מוח, בר-כוח וביש-גדא, למירוץ לעמקי היער האסור אשר מלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את היער האבוד המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל. הם יוצאים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה על מנת לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים.

וידאו

קופת BRAVO!