קופת BRAVO!
BRAVO!

ההצגה המלך ואני מאת רוג'רס והמרשטיין מיולי 2015 ברחבי הארץ

ההצגה המלך ואני

מאת רוג'רס והמרשטיין

המחזמר הקלאסי המצליח בעולם עולה בישראל בהפקת ענק בכיכובם של גלית גיאת ואיציק כהן.
"המלך ואני" הוא אחד ממחזות הזמר הקלאסיים, המצליחים והמפורסמים ביותר של צמד היוצרים רוג'רס והמרשטיין.
המחזמר, לכל המשפחה, בבימויו של צדי צרפתי, יעלה על הבמות ביולי 2015 באולם סמולרש אוניברסיטת תל אביב. 
לאחר מכן יוצג ברחבי הארץ באולמות גדולים המתאימים למפרט הטכני.

העלילה
אנה ליאונאוֹונְס, אלמנה מאנגליה, מגיעה בתחילת 1860 עם בנה הצעיר לבנגקוק שבסיאם (כיום תאילנד), כדי ללמד אנגלית את ילדי מלך סיאם.
המלך מגלה עניין רב בתרבות המערבית שאנה מייצגת. פעמים רבות הוא לא מצליח לשלב בין הדרכים המערביות-המודרניות שבהן הוא מתעניין, לבין מנהגיו המסורתיים.
הבדל התרבויות מביא לוויכוחים ביניהם.
בזמן הגעתה של אנה לסיאם, מקבל מלך סיאם במתנה ממלך בורמה נערה בשם טַופְ-טִים.
הנערה מתיידדת עם אנה, וזו משאילה לה עותק של הספר "אוהל הדוד תום".
טופ-טים מעבדת את הספר לריקוד בלט סיאמי, אותו היא מבצעת בקבלת הפנים הממלכתית לשגריר אנגליה, ובו היא מבהירה כי אינה מעוניינת להיות שפחתו של המלך.
לאחר הבלט, בורחת טופ-טים עם אהובה לון-טהא, אך נתפסת.
אנה מונעת מהמלך להלקות אותה, ובכך מביישת את המלך וגורמת לו לברוח מהמקום 
ולהסתגר במשך שבועות.
אנה מתכוננת לעזוב את סיאם, אך מקבלת הודעה לפיה המלך עומד למות.
היא מחליטה להישאר כדי לעזור לבנו הבכור - התלמיד האהוב עליה - לרשת את מקומו.

בתפקידים הראשיים
גלית גיאת - אנה ליאונאוונס
איציק כהן - מלך סיאם
מונא חוה - טופ-טים הנערה מבורמה
ניר שיבר - לון-טהא
גלי הראל - ליידי תיאנג, אשתו הראשית של המלך
עוז ניסן - הקראלאהום - ראש-השרים


                             איציק כהן וגלית גיאת בהצגה המלך ואני                צילום: אליצור ראובני
היוצרים
מוסיקה - ריצ'רד רוג'רס
תמליל ושירים - אוסקר האמרשטיין Oscar Hmmerstein II
כוריאוגרפיה מקורית - ג'רום רובינס
במאי - צדי צרפתי
תרגום - דן אלמגור
כוריאוגרפיה - עוז מורג
ניהול מוסיקלי וניצוח - דניאל שוורצמן
עיצוב תפאורה - במבי פרידמן
עיצוב תלבושות - אלה קולסניק
עוזר במאי - חיים פיליבה

המחזמר
הספר "אנה ומלך סיאם" נכתב ב-1944 והפך לסרט בכיכובו של רקס הריסון. 
ב-1946 עובד הסיפור למחזמר בידי רוג'רס והמרשטיין. המחזמר עלה לראשונה על בימות ברודוויי במרס 1951, בכיכובם של גרטרוד לורנס בתפקיד אנה ויול ברינר בתפקיד המלך, תפקיד שהפך למזוהה ביותר עמו. ברינר חזר לגלם את המלך בברודוויי בשנים 1977 ו-1985.


הסרט
ב-1956 הפך המחזמר המצליח של רוג'רס והמרשטיין לסרט בכיכובם של יול ברינר, דבורה קר וריטה מורנו. ברינר זכה בפרס האוסקר על משחקו בסרט. את שיריה של קר, שחקנית מוכשרת שלא ניחנה בקול מוצלח, דיבבה הזמרת מרני ניקסון (כפי שנעשה גם בסרט "גבירתי הנאווה").

"המלך ואני" - סיפורו של מלך סיאם 
פומיפון אדוניאדט הוא המלך התשיעי בשושלת צ'אקרי, שראשיתה ב-1782. מלכי השושלת, המכונים "ראמה" על שם גיבור האפוס ההינדי ראמאיאנה, הפכו את בנגקוק לבירה. שני מלכים גדולים ומפורסמים היו בשושלת: המלך מונגקוט ראמה הרביעי, ששלט מ-1851 עד 1868, ובנו צ'ולהלונגהורן. מונגקוט נודע כאדם חכם, סקרן ובעל תעוזה. הוא החל את חייו כנזיר, ובילה במנזר 27 שנים. בתקופה זו למד לטינית ממיסיונר צרפתי, ואנגלית ממיסיונר אמריקאי, גילה עניין במדע וניהל התכתבויות באנגלית עם מלומדים במערב. הוא הטיף לרפורמות דתיות שמטרתן היתה להזרים בדת חיים חדשים, קרא להפסקת קיומם המכני של הטקסים, ויזם תרגום של כתבי קודש רבים לשפה התאית. 

הפתיחות למערב אפיינה גם את שלטונו כשעלה לכס המלוכה. מהנדסים אירופאים הוזמנו לבנות גשרים, כבישים, תעלות ומערכת טלגרף. הוא אפשר לספינות של מדינות אירופיות לעגון בנמלי המדינה ולסחור בשווקיה, ובכך עזר להציל את תאילנד מגורלן של ווייטנאם, לאוס, קמבודיה ובורמה, שהפכו באותה תקופה לקולוניות צרפתיות ואנגליות.

מונגקוט, שחשף את נשותיו לתרבות המערבית, החליט שעליהן ללמוד אנגלית, והזמין לשם כך לחצר את נשיהם של מיסיונרים אמריקאים. ילדיו חונכו בידי אומנת אנגליה בשם אנה ליאונאוואנס, שהגיעה לתאילנד (סיאם דאז) ב-1862. לאחר מכן כתבה האומנת את זיכרונותיה מאותה תקופה בספר "אומנת אנגליה בחצר סיאם".
עשרות שנים אחר-כך עובד הספר למחזמר ולסרט מוסיקלי בשם "המלך ואני", והנציח את מונגקוט בתודעה המערבית בדמותו המקסימה ושובת הלב של יול ברינר.
בנו של מונגקוט, צ'ולהלונגהורן, הוא עד היום המלך הנערץ ביותר בתאילנד. במהלך 42 שנות מלכותו עשתה המדינה עוד כמה צעדים בדרך להפיכתה למדינה מודרנית. הוא ביטל בהדרגה את העבדות וקבע בחוק את יום ראשון כיום שבתון. הוא הקים מערכת חינוך ממשלתית, ושלח מאות סטודנטים להשתלם באירופה וביפן. בימיו נבנתה מערכת רכבות ונוסדה מערכת משפט מודרנית.

אפשר למצוא ביטויים רבים להערצת התאים אליו. מוסדות ברחבי הממלכה נושאים את שמו (ביניהם האוניברסיטה החשובה ביותר בתאילנד - אוניברסיטת צ'ולהלונגהורן), ודמותו הפכה למושא לסגידה דתית. לפסלו, הניצב בכיכר מרכזית בבנגקוק, מגיעים אלפי בני אדם כדי להעניק לו פרחים, מטעמים שונים, סיגריות וויסקי. דיוקנו תלוי בבתים רבים, מוטבע על צלחות, אגרטלים ותליונים המשמשים כקמיעות. המלך הנוכחי, ראמה התשיעי, הוא נצר מכובד למשפחה המפוארת הזו. הוא חונך במערב והוכתר כמלך בהיותו בן 19. הוא מעורב אישית בפרוייקטים שונים בנושאי חינוך, ייעור והדרכה חקלאית לאיכרים.

היוצרים

צדי צרפתי - במאי

צילום: רונן אקרמן

צדי צרפתי נולד בתל אביב ב-16 בינואר 1941, למשפחה ממוצא בולגרי-יווני. את הופעתו הראשונה כשחקן עשה בגיל 10, כשהשתתף בסרט הישראלי "4:55 השעה הגורלית". את היכרותו הראשונה עם התיאטרון עשה בגיל 12 כשחקן בהצגה "כטוב בעיניכם" מאת ויליאם שייקספיר בתיאטרון הקאמרי. משם המשיך להצגות נוספות בקאמרי ובהבימה, בין השאר במחזמר המחאה "שיער" יחד עם מרגלית צנעני וצביקה פיק. בצבא שירת בלהקת פיקוד מרכז. את עבודתו כבמאי החל בגיל 30, כשביים את מופע היחיד הראשון של חוה אלברשטיין. המופע הזניק את הקריירה של אלברשטיין ומאז החל צרפתי לביים שורה ארוכה של מופעים, הצגות תיאטרון ובעיקר מחזות זמר. בין ההצגות הבולטות שביים נמנות "הטוב, הרע והנערה", "אירמה לה דוס", "ברנשים וחלומות", "מה שבלב", "יוסף וכותונת הפסים המשגעת", "ילדי הכרך", "הלילה הראשון", "אל תרדו ממני", "עליסה בארץ הפלאות", "נאסר א-דין" ו "שיער", בו כיכב צביקה פיק ובו השתתף בעצמו בעבר.
ההצגה "בוסתן ספרדי" שביים בשנת 1998, זכתה להצלחה עצומה והוצגה למעלה מ-2,000 פעמים, יותר מכל הצגה ישראלית אחרת. בשנת 2005 ביים את ההצגה "שירת הקאמרי" - מחווה לשירים הגדולים מ-60 שנות תיאטרון הקאמרי ובשנת 2012 ביים את גרסתו המחודשת של המחזמר "קזבלן" באותו תיאטרון. בתחום הילדים, ביים את פסטיבל שירי הילדים המסורתי בחנוכה, את הפסטיגל וכן את "מותק של פסטיבל, עד לשנת 2011. צרפתי הרבה לביים גם ערבי בידור וערבי יחיד. לאורך השנים ביים מופעים של רבקה מיכאלי, גילה אלמגור, עפרה חזה, ירדנה ארזי, להקת מנגו, משה פרץ, קורין אלאל, "הכל עובר חביבי" ועוד. כמו כן, ביים אחדות מהופעותיה של ישראל באירוויזיון, את תחרות האירוויזיון שהתקיימה בירושלים בשנת 1999, ואת המופע "פעמוני היובל", שנערך לכבוד חגיגות היובל למדינת ישראל.
בטלוויזיה שימש במאי שחקנים בתוכנית הריאליטי "האודישן הגדול" בשנת 2004.
מספר חודשים לאחר מכן נבחר לשמש כשופט בתוכנית "כוכב נולד" בעונתה השנייה, והמשיך לשפוט בה במשך תשע העונות הבאות, כולל כבמאי לתוכניות הספיישל בעונתה החמישית של התוכנית. כשופט בתוכנית נודע כקפדן, הנוטה להחמיר עם המתמודדים.
עוד שימש כבמאי הריקודים בתוכנית "נולד לרקוד" וכמנהל אמנותי בסדרת המופעים "במקום הראשון" ששודרה בערוץ 2 בהנחיית חני נחמיאס.
בשנת 2014 הצטרף כשופט לתחרות הכישרונות "ישנן בנות" בערוץ 24.

***
דניאל שוורצמן - מנהל מוסיקלי

דניאל שוורצמן נולד בניו יורק ועלה לישראל.
הוא בעל תואר שני בקומפוזיציה וניצוח מאוניברסיטת תל אביב.
משנת 1984 מכהן בסגל ההוראה בבית הספר הגבוה לאומנויות "בית צבי", בו היה מנהל מוזיקלי בלמעלה מ- 100 הפקות. היה המנצח ומנהל מוסיקלי במחזמר "צלילי המוסיקה" בהפקתם של אתי ועודד פלדמן, אשר קיבל ביקורות נלהבות.
בנוסף, כותב מחזות, פזמונים, ומוסיקה מקורית עבור מחזות זמר, אשר כמה מהם ראו אור על הבמות בארץ. אחד ממחזות הזמר שכתב התקבל לפסטיבל “Dream Up” בניו יורק סיטי, ויעלה שם בספטמבר 2015.

***
עוז מורג – כוריאוגרף

למד במגמת ריקוד בבית הספר לאמנויות "תלמה ילין" וסיים בהצטיינות.
את התואר הראשון במחזות זמר סיים במלגה מלאה, בלונדון, בבית הספר "London studio center". עם חזרתו לארץ החל לעבוד כבמאי וכוריאוגרף בטלוויזיה ובהופעות במה שונות ובמקביל למד בסמינר הקיבוצים בימוי והוראת תיאטרון. בנוסף לבימוי וכוריאוגרפיה, לימד בבתי הספר למשחק - בית צבי, סמינר הקיבוצים, יורם לוינשטיין ועוד.

כוריאוגרפיה למופעים בארץ
ONE - המופע של ריטה, "קזבלן" בקאמרי, "אחים בדם" בבית ליסין, "פרח השכונות" בתיאטרון ב"ש, "קומפני" בתיאטרון ב"ש, "גטו" בקאמרי, בראבו - 90 שנה להבימה, "הכבש ה-"16 במדיטק, 
“SONG AND DANCE”בתיאטרון חיפה, "זורו"- המחזמר, פסטיבל ישראל.

כוריאוגרפיה למופעים בחו"ל
ZORRO THE MUSICAL – INTERNATIONAL TOUR, בלונדון ל- Dirty Step Upstage - הסרט, The Peter Williams Design For Dance, Jazz Dance Company, בימוי המופע PULSE 8.

כוריאוגרפיה לטלוויזיה
"רוקדים עם כוכבים", "תמיד אותו חלום", "נולד לרקוד", "שכל העולם ישמע", "גריז".

שותף ומנהל מקצועי של סטודיו עוז מורג – לכושר, עיצוב וריקוד

***
עודד פלדמן – מפיק

עודד פלדמן, איש תרבות ותקשורת ישראלי, גדל בגבעתיים, בוגר תיכון בורוכוב ואוניברסיטת בר אילן במדעי החברה. כיום מתגורר בתל אביב, נשוי לאתי פלדמן (אבני) ואב לשלושה.
במסגרת שירות הקבע שלו בדרגת סגן אלוף, כיהן כראש ענף תרבות וחינוך בחיל האוויר, ראש ענף תרבות בצה"ל, מפקד בית הספר לחינוך של צה"ל בכרמיאל ועורך העיתון "במחנה" ומפקדו.
לאחר שיחרורו מצה"ל, ניהל את עיתון "הארץ". ולאחר מכן כיהן כמנכ"ל התיאטרון הקאמרי והפיק את מחזמר "עלובי החיים", שהיה למחזמר המצליח ביותר בתולדות התיאטרון בישראל.
בשנים 1992 - 1993 התמנה למנכ"ל "מעריב", משם עבר לעיתון הכלכלי "טלגרף", נמנה עם מקימיו וניהל אותו עד שנת 1996. באותה שנה נתמנה על ידי ראש עיריית ירושלים דאז אהוד אולמרט למנהל אגף התרבות בעירייה, תפקיד שמילא גם בזמן כהונתו של אורי לופוליאנסקי.
בשנת 2004 פרש מעיריית ירושלים ופתח משרד כמפיק עצמאי, ועם ההפקות שיצאו תחת ידיו, בשיתוף "הבימה", נמנות "שלמה המלך ושלמי הסנדלר" ו"רכוש נטוש".
בשנת 2006 נתמנה על ידי בית המשפט לנהל את תיאטרון חיפה, שהיה בסכנת קריסה וכיהן כמנכ"ל וכמנהל אומנותי של התיאטרון במשך כשנתיים. 
פלדמן שימש כמרכז מקצועי ומרצה לניהול עסקי של מוסדות תרבות בתוכנית "להב" באוניברסיטת תל אביב. כמו כן היה יו"ר ההנהלה הציבורית של בית הספר לתיאטרון ניסן נתיב, יושב ראש איגוד מנהלי התרבות והאמנות בשלטון המקומי, יושב ראש תיאטרון הקיבוץ ויושב ראש הוועד המנהל בתיאטרון "גשר". בעליו של "סטטוס" – הירחון לחשיבה ניהולית (לצד עדנה פשר), חבר בהנהלות הסינמטק בירושלים, בבית הספר לצילום מוסררה בירושלים, בוועדת "ניצני" לבדיקת שכר מנהלי מוסדות תרבות, בתיאטרון ירושלים, בפסטיבל ישראל, באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, בבית צבי, במוזיאון לתולדות ירושלים במגדל דוד, במוזיאון ישראל, בתיאטרון החאן ,הוצאת כתר.
בשנת 2013 הפיק את המחזמר "צלילי המוסיקה" בכיכובה של אניה בוקשטיין.
כתב מילים לשירים כגון "מוכרחים להמשיך לנגן" ("את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק") ללהקת חיל האוויר ו"שירי לי כנרת" למילי מירן.
השחקנים

גלית גיאת

נולדה וגדלה בגבעת שמואל, למדה בתיכון תלמה ילין. בצה"ל שירתה בלהקת פיקוד מרכז.
ב-1993 היא הייתה בין המלווים של הזמר אדם בקדם האירוויזיון.

טלוויזיה וקולנוע
בין השנים 1993 - 1996 גילמה את שרית אוחיון לצד איילת זורר ואורי בנאי בסדרת הטלוויזיה "עניין של זמן" וב-1998 גילמה את שרית גם בספין-אוף "עשרים פלוס".
בשנת 1994 השתתפה בסרטו של מנחם גולן "גיבורים קטנים"
ב - 1995 גילמה את נעה בסדרת הטלוויזיה "הלו פנינה" - סדרה ללימוד עברית ומנטליות ישראלית לעולים חדשים, ששודרה בטלוויזיה החינוכית.
בין השנים 1996 - 1999 גילמה את תמר רוטנברג בסדרה "כסף קטלני".
על משחקה בסדרה זו זכתה בפרס מסך הזהב לשחקנית הטובה ביותר בסדרה דרמטית.
בין השנים 1997 - 2004 גילמה את אתי הלל בסדרת הטלוויזיה "שמש" לצד צביקה הדר.
על משחקה בסדרה זו זכתה גיאת ארבע שנים ברציפות (בשנים 1999 - 2002) בפרס מסך הזהב לשחקנית קומית.
בשנת 2005 הנחתה את התוכנית "לא נפסיק לשיר".
בין השנים 2005 - 2008 השתתפה בתוכנית הטלוויזיה "אפצ'י וסיפור" ששודרה בערוץ 1.
ב-2006 גילמה את תמי בסדרת הטלוויזיה "אגדת דשא" .
בין השנים 2007 - 2008 גילמה את סמדר עוזרי שפיגלמן בסדרת הטלוויזיה "הנפילים".
ב-2008 השתתפה בתוכנית הטלוויזיה "שולץ".
באותה שנה השתתפה בעונה הרביעית של התוכנית "רוקדים עם כוכבים" לצד הרקדן קיריל סיבולפוב, וזכתה עמו במקום הראשון.
ב-2009 הנחתה ב"אולפן השקוף" של ערוץ 24.
בין השנים 2009 - 2011 הנחתה לצד יוני רועה את התוכנית "חלון לים התיכון" בערוץ 24.
ב-2012 גילמה את סימה בסרטו של בני תורתי "בלדה לאביב הבוכה".
ב-2013 גילמה את מזל בסרטו של דן תורג'מן "רימון הזהב".
ב-2003 דיבבה את מרינה בסרט הקולנוע "סינבד: אגדת שבעת הימים".
ב-2014 השתתפה בסדרת הדוקו-ריאליטי "בוליווד".

תיאטרון
בתיאטרון העממי השתתפה ב-1994 במחזמר "חנות קטנה ומטריפה".
ב-1999 גילמה את הנסיכה אאודה במחזמר "סביב העולם בשמונים יום".
ב-2001 השתתפה ב"פלאנובלה של פסטיגל".
ב-2010 שיחקה בהצגת הילדים "הענק וגנו הקסום".
ב-2014 גילמה את אום כולתום במחזמר "אום כולת'ום" שביים יגאל עזרתי בתיאטרון יפו.
בתיאטרון הבימה - מ-1998 מגלמת את ויקטוריה בהצגה "בוסתן ספרדי".
ב-2000 גילמה את גילג'אן בהצגה "נאסר א-דין".
החל מ-2005 גילמה את נעמה, אשתו של שלמי (אבי קושניר) בהצגה "שלמה המלך ושלמי הסנדלר". ב-2008 החלה להשתתף במופע "בראבו - שרים 90 להבימה".

מוסיקה
גלית גיאת מופיעה עם האנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי במופע "רוח האנדים" הכולל מוסיקה מארצות דרום אמריקה. המופע כולל שירים של מרסדס סוסה ואריאל רמירז, וקטעים אינסטרומנטליים מהמוסיקה העממית והכפרית-ילידית של ארצות האנדים.
ב-2011 העלתה את המופע "שושנה, יפה ואסתר גם" - מופע מחווה לשירים של שושנה דמארי, יפה ירקוני ואסתר עופרים.

***

איציק כהן

צילם: ניר סקלמן

יליד תל אביב, בעל תואר ראשון בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב במגמת משחק.
היה חבר שנתיים באנסמבל "עיתים" של רינה ירושלמי , השתתף ב"רומיאו ויוליה" וב"ויאמר ויילך" בבימויה של רינה, הופיע עם האנסמבל בפסטיבל שייקספיר עם ה"רויאל שייקספיר קומפני"״ בברביקן סנטר בלונדון בשנת 1994.
מיד אחר כך היה שותף להקמת רביעיית "בנות פסיה" - מופע הדראג הציוני הראשון, בו הופיע ארבע שנים, במאות מופעי במה ובכ-200 תוכניות טלוויזיה, ביניהן בפינה סאטירית ב"סוגרים שבוע עם אמנון לוי" (1999-1995).
הופיע בפינה קומית בתור "ירדנה ג'עלה" בתכנית "שישי וחצי"

תיאטרון
בשנת 2000 הצטרף לתיאטרון הקאמרי בשלל תפקידים:
הרב קמע ב"הרב קמע" מאת שמוליק הספארי ובבימויו
רוג'ר דה ביל ב"המפיקים" בבימוי של מיכה לוינסון
עזרא ב"הצמה של אבא" מאת אמנון לוי ורמי דנון
סלאח שבתי ב"סלאח שבתי" בבימויו של משה קפטן
לייזר וולף ב"כנר על הגג" בבימויו של משה קפטן
פנטלון ב"משרתם של שני אדונים" בבימויו של מוני מושונוב
שוורץ ב"פופר" מאת חנוך לוין ובבימוי של מוני מושונוב
מושיקו המספר ב"קזבלן" בבימויו של צדי צרפתי

טלוויזיה
כתב ושיחק בסדרה "ג'וני" בתפקיד האמא העיראקית דוריס, ששודרה בטלעד בין 2003-2001.
שיחק בדרמת הטלוויזיה "הבחור של שולי" בבימוי של דורון צברי.
הופיע בסדרה "ראש גדול" בתפקיד המנהל אלחנן ברדוגו ב-275 פרקים, השתתף ב"רוקדים עם כוכבים" בעונה החמישית ואף הגיע לגמר, וכן בסדרה "החברים של נאור".
לאחרונה השתתף בדוקו-ריאליטי "בוליווד" ב-yes,
ובסדרת המתח המדוברת "פאודה" בתפקיד "קפטן איוב".

קולנוע
"סימה ועקנין מכשפה" בבימוי של דרור שאול
"סיפור גדול" בבימויים של שרון מיימון וארז תדמור

***

מונא חוה

בוגרת "בית צבי" בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה.

תיאטרון ובמה
"צלילי המוסיקה". בימוי: ארתור קוגן. בתפקיד: אם המנזר.
פטר והזאב" תיאטרון אורנה פורת. בימוי: נועה לב. בתפקיד: זאב/ציפור/ברווזה.
"העששית הקטנה" תיאטרון אל-מינא.יפו. בימוי: נורמן עיסא. בתפקיד: הנסיכה.
"מלך הילדים" תיאטרון ר"ג. בימוי: דניאלה מיכאלי. בתפקיד: מירלה.
"בגדי המלך החדשים" תיאטרון רמלה. בימוי: גדי צדקה. בתפקיד: הנסיכה.
"דירה להשכיר" התיאטרון הרחוק. בימוי: מזל מרציאנו. תפקיד: הצגת יחיד.
"פינג והקיסר" התיאטרון הערבי-עברי ביפו. בימוי: אמיר ניזאר זועבי.
"מחנה קיץ" תיאטרון אל-מינא יפו. בימוי: נורמן עיסא. תפקיד: יסמין.

קולנוע וטלוויזיה
"מתים לרגע" הוט. בימוי: דורון פז. בתפקיד: ראניה.
"דוניא ודנדן" הערוץ הראשון. בימוי: מחמד הווארי. בתפקיד: דוניא.
"מי נתן לך רישיון" הערוץ הראשון. בימוי: ירון שילון. בתפקיד: חנין (תפקיד ראשי).
"פאודה" יס. בימוי: אסף ברנשטיין. בתפקיד: אמאל.

***

ניר שיבר

בוגר ביה"ס הגבוה לאמנויות הבמה "בית צבי", 2008-2005.

תיאטרון 
הבימה: "הקומקום והמטאטא", "כתם לידה" – שמואל, "שלמה המלך ושלמי הסנדלר" – סולן אנסמבל, "כי בנו בחרת" – זמר פייטן, "רעל ותחרה" – פקד קליין, "גבירתי הנאווה" (2013) – פרדי איינספורד היל/הארי.

הקאמרי:
"מחווה לאמן" – נורית הירש, לאה גולדברג, 
הספריה:
"צלילי המוסיקה" – רולף, "כל העולם במה" – ישו כוכב עליון, "מיקה שלי" – ארי, 
משחקי פיג'מה" – סיד, "פיאף" – האקורדיוניסט, "שיער" – קלוד

הצגות ילדים:
"גיבורה" – קפטן קרו (תיאטרון אורנה פורת), "אורי" – אורי (ת.ארצי לילדים ונוער), "הכבש ה-16" – דניאל (ת.ארצי לילדים ונוער), "הבלון האדום" – פרנסואה, "פוקהונטס" – ג'ון סמית, "לג'ירפה נתפס הצוואר" – השועל (התיאטרון שלנו), "החוג לדרמה" – קוקו (תיאטרון אורנה פורת)

***
סימפונט רעננה
בניהולה של אורית פוגל-שפרן

תזמורת סימפונט רעננה נוסדה בשנת 1991. התזמורת מונה 42 נגנים, מהם 31 עולים מברית המועצות לשעבר, ו- 11 נגנים נוספים יוצאי יחידת הנגנים המצטיינים בצה"ל.
התזמורת מקיימת כ- 360 קונצרטים בשנה, לוקחת חלק דרך קבע בפסטיבלים נחשבים.
השילוב של איכות ותרבות קלאסית עם מבט להווה דינאמי הם שמציבים את סימפונט רעננה בקדמת העשייה התרבותית, החינוכית והחברתית בארץ.
במשך השנים התזמורת ארחה סולנים ומנצחים ידועי שם מהארץ ומהעולם.
מאז היווסדה, התזמורת מקפידה לבצע לצד הרפרטואר הקלאסי יצירות מקוריות המעשירות את אוצר המוסיקה הישראלית ומהוות חוליה איתנה בקשר שבין עושרה של המוסיקה היהודית של ה"אתמול" לרעננות הישראלית של ה"היום והמחר".
במשך 17 שנות קיומה הזמינה וביצעה התזמורת כ- 50 יצירות מקוריות המושתתות על מורשתנו והוויתנו הייחודית. בשנת 2007 זכתה התזמורת בפרס "אנגל" היוקרתי על "תרומתה הייחודית בטיפוח מורשת המוסיקה היהודית לדורותיה". הפרס ע"ש המלחין יואל אנגל מוענק "ליצירה ולעשייה מוסיקלית מקורית" אחת לשלוש שנים.
הגישה הבלתי אמצעית, הדינאמיות והליברליות האמנותית, הביאו את התזמורת לקהלים צעירים ומגוונים פעם אחר פעם.

עם התזמורת הופיעו אמני מוסיקה קלה רבים סטיבי וונדר, ריי צ'ארלס, איאן אנדרסון, מנהטן
טרנספר, אמה שפלן, שרלוט צרצ', דויד ד'אור, דייוויד ברוזה ועוד. פעילותה המוסיקלית המגוונת של התזמורת כוללת אופרות, מחזות זמר, מחזות מוסיקליים לילדים, מופעים המשלבים מחול ומולטימדיה. 
התזמורת מקיימת כ- 360 קונצרטים בשנה, לוקחת חלק דרך קבע בפסטיבלים נחשבים כמו פסטיבל ישראל, פסטיבל אבו- גוש, פסטיבל כפר בלום וצלילים במדבר. כמו כן, הוזמנה להופיע במדינות שונות בחו"ל. 
השילוב של איכות ותרבות קלאסית עם מבט להווה דינאמי הם שמציבים את סימפונט רעננה בקדמת העשייה התרבותית, החינוכית והחברתית בארץ.

מועדי הצגות יולי- אוגוסט 2015
סמולרש תל אביב
20/7 – 20:30 הצגת בכורה לטובת "נהר הירדן"
21/7 – הצגת בכורה. 20:00
22/7- 17:00
24/7 – 11:00
25/7 – 18:30
סמולרש תל אביב
7/8 – 11:00 
9/8 – 18:30
היכל התרבות קרית מוצקין
19/8 – 18:00
20/8 – 18:00

היכל התרבות קרית מוצקין
18/10 – 18:00
19/10 – 18:00
20/10 – 18:00

מחירי כרטיסים: 159, 129, 109 ₪ (תלוי במקומות) 
ניתן לרכוש בקופת לאן *8780

סרטים חדשים 2017


"אחרי הסערה"
ריוטה, בלש פרטי ומהמר כפייתי, חי בצל התהילה בה זכה בעבר כסופר מצליח. לאחר מות אביו הקשיש, מבין ריוטה שהוא חייב לקחת את חייו בידיים וליצור קשר מחודש עם משפחתו. לילה של מזג אוויר סוער במיוחד מעניק לו הזדמנות להתפייס עם אמו ואשתו לשעבר ולזכות מחדש בלבו של בנו הצעיר.

"מהיר ועצבני 8"
כשנתיים אחרי מאורעות הסרט השביעי בסדרה, דומיניק טורטו ולטו נמצאים בירח הדבש שלהם, בעוד בריאן אוקונור ומיה פרשו מן המשחק, ואילו שאר חברי הצוות מפוזרים וחיים חיים נורמליים. אבל אז, הכול משתנה כאשר אישה מסתורית ורבת עוצמה העונה לשם סייפר מפתה את דום לתוך עולם של פשע וטרור שממנו הוא ככל הנראה לא מסוגל לברוח, מה שמוביל אותו לבגוד בחבריו.

"בייבי בוס"
כאשר מגיע תינוק חדש למשפחה, הוא מתחיל להיות הבוס של כולם ושל אחיו הגדול בן ה-7. אנימציה.
 
"פטרסון"
פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר פטרסון, ניו ג'רזי. הוא משורר חובב שכותב בספרון קטן שירים שהוא הוגה במהלך יומו, הבנוי תמיד סביב אותה שגרה. לאורה אשתו היא ההפך המושלם. הוא תומך בחלומותיה באהבה גדולה בעוד היא מנסה לשכנעו לקדם את שיריו.

"פורעי חוק"
כשקבוצה של שודדי בנקים מבצעת את השוד המושלם, מסתלקת עם מיליון דולר במזומן ומשאירה מנהל בנק מת בעקבותיהם, מוזעקת למקום יחידת העילית של סוכני ה-FBI. במהרה מתחילים להתגלות סימנים המובילים לבעלים של הבנק ולקוחותיו ה״מועדפים״. כשהיחידה חופרת עמוק אל תוך התיק, הבולשת מבינה שדברים אינם כפי שהם נראים, וכדי להתיר רשת סבוכה של הונאה ושחיתויות הם חייבים לדחוף את עצמם אל הסף - היכן שהקווים בין טוב לרע מטושטשים.

"בין העולמות"
משפחה דתית בירושלים של ימינו. הבן יוצא בשאלה וחי בנתק מוחלט מהוריו. בני הזוג הולכים ומתנתקים זה מזו והקשר המשפחתי כולו נקרע בין העולמות. מפגש דרמטי בין האם, לחברתו הצעירה של הבן המסתירה את זהותה, מאלץ את האם לבחור בין דאגתה ואהבתה לבנה החילוני לבין אמונתה הדתית.

"לחגוג את החיים"
 אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, מקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים על סכום של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה, חברות הביטוח והתקשורת.

"אני דניאל בלייק"
הזוכה בפרס דקל הזהב פסטיבל קאן 2016. דניאל בלייק, נגר בן 59 מניוקאסל, אשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו לעבוד, נאלץ לראשונה בחייו לפנות לקבלת עזרה. קייטי, בחורה צעירה ואמא חד הורית לשני ילדים, מגיעה לעיר במסגרת פרויקט דיור לנזקקים ומנסה להתחיל חיים חדשים. דרכיהם מצטלבות בעת ביקורם הראשון במשרד הרווחה. לצד המאבק בממסד והקשיים הרבים, נרקם בין השניים קשר מיוחד של עזרה וערבות הדדית.

"דרדסים: הכפר האבוד"
מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים: בר-מוח, בר-כוח וביש-גדא, למירוץ לעמקי היער האסור אשר מלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את היער האבוד המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל. הם יוצאים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה על מנת לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים.

וידאו

קופת BRAVO!