קופת BRAVO!
BRAVO!

האופרה הישראלית מעלה את "שיקוי אהבה" מאת דוניצטי בבימויו של עמרי ניצן


האופרה הישראלית מחדשת לרגל עונת ה-30 את ההפקה המצליחה של "שיקוי אהבה" מאת דוניצטי לבימוי של עומרי ניצן ובניצוחם של עומר מ. ולבר לסירוגין עם איתן שמייסר התפאורה והתלבושות עוצבו של ידי רות דר, המעצבת הישראלית הבינלאומית.

האופרה תועלה בתאריכים: 11-23 במרץ, 2015, בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בתל - אביב.

מאז הועלתה הפקה זו בבכורה בשנת 1997 היא זכתה להצלחה רבה ואף הוזמנה להופיע בפסטיבל סבונלינה בפינלנד ובדויטש אופרה בברלין.

העלילה מספרת על נמורינו, צעיר כפרי ותמים, שמאוהב באדינה הצעירה, היפהפיה ובעלת הנכסים. אדינה דוחה את אהבתו בתחילה, אבל הקשר ביניהם מקבל תפנית כשלכפר המבודד מגיעים שני אנשים. הראשון הוא הסמל הרברבן בלקורה, שמגיע לכפר בראש מחלקת חיילים ומבקש מיד את ידה של אדינה.

השני הוא שרלטן בשם דולקמרה המוכר שיקוי פלאים שאמור לפתור כל בעיה. נמורינו התמים קונה ממנו שיקוי אהבה פלאי, מתוך אמונה שזה מה שיגרום לאדינה להתאהב בו.

ה"שיקוי" הוא בעצם סתם יין זול, אך בהמשך העלילה גורם לכך שאדינה אכן מתאהבת בנמורינו.

הסוף, כמובן, טוב. במקור, כפי שנכתבה, מתרחשת העלילה בכפר פרובינציאלי באגן הים התיכון. בהפקה זו של האופרה הישראלית שומר הבמאי עומרי ניצן, על הרוח המקורית של חברה כפרית פרובינציאלית אך ממקם אותה בנופים והסביבה המוכרים לכל ישראלי: " זו סביבה תמימה בה סיפור אהבה תמים כזה יכול להתרחש" אומר ניצן "אנו אמנם לא מתחייבים במפורש לזמן ולמקום אבל מקור ההשראה הוא נופי הארץ הכפריים של שנות ה-30 וה-40: הכפר, שדות שבעמק, נופים פסטורליים ותמימים בצהוב בהיר".

על פרשנותו הבימתית לעלילה הוא אומר "בסיפור האופרה ניתן להבחין בשני רבדים מקבילים המניעים זה את זה, האחד רציני והשני קליל הרבה יותר. הראשון הוא סיפור אהבתם הכלואה של אדינה ונמורינו, והשני משופע בדמויות המושפעות מעולם הקומדיה דל'ארטה. מאבקו של נמורינו על השגת אדינה הוא סיוט עם רגעי ייאוש קיצוניים ביותר.

תהליך השחרור של אדינה מחבלי העכבות הרגשיות שלה הוא סיפורה של נשמה כלואה בכלוב.

התהליך אותו עוברים אדינה ונמורינו בכדי למצוא זה את זו ולהתפייס האחד עם השנייה וכל אחד עם עצמו הוא תהליך כואב הנמשך 24 שעות ללא שינה, מעין חלום ליל קיץ בו אין פיות המשחקות בגורלות, אלא הדמויות עצמן לומדות להינתק מן הכבלים הרגשיים שלהם ולהתחבר לעצמן. הן במוסיקה והן בליברית יש צירוף של המגוחך ושל הרגשי, של הרומנטי ושל הגרוטסקי. הדרך להרמוניה של הדמויות עוברת דרך חלום בלהות נוראי.

למרות שיש הפי אנד ולא מעט רגעים קלילים במהלך העלילה, ניסינו להבין את סיפור אהבתם של נמורינו ואדינה כסיפור רציני שהיה יכול להסתיים גם בטרגדיה".

על עיצוב הבמה והתפאורה אומרת המעצבת רות דר: "לאחר שעמרי ניצן ואני החלטנו באופן עקרוני מה תהיה האווירה של ההפקה וכיצד עליה לבוא לידי ביטוי על הבמה, התחלנו לחשוב מהי בדיוק הארץ שלנו, מה הם חלומותינו, מה אנו זוכרים מהעבר שלנו, מה היינו רואים כשנסענו לעמק ומה מסמל עבורנו את הארץ שלנו? אספתי שברי דמיון מהילדות שלי ליצירה ישראלית ביותר.

לקחתי מכל דבר את הסמל שזכרתי והגדלתי אותו, וכך יש לנו על הבמה הרבה תפוזים, הרבה חיטה והרבה חמניות ומכל אלה הרכבנו את התפאורה.מבחינת הבגדים הכנסתי אלמנטים יותר משנות ה-40 ועד לשנות ה-60, נתתי לעצמי מרחב תנועה בעיצוב.

אני בטוחה שכל מי שגדל בישראל של העת ההיא ייזכר בתמונות הילדות שלו ברגע שהמסך יעלה.

אבל ההפקה שלנו תדבר באותה מידה גם למי שלא גדל בנופים אלו, מכיוון שהנופים והמראה יוצרים את האווירה השוררת במוסיקה של דוניצטי."

הסולנים בהפקה זו הם: זמרות הסופרן הישראליות הילה בג'יו ואלה וסילבסקי בתפקיד אדינה, הטנור הרומני סטפן פופ והטנור הרוסי אלכסיי דולגוב בתפקיד נמורינו, הבריטון אוקראיני אנדריי בונדרנקו והבריטון האיטלקי ריקרדו נובארו בתפקיד בלקורה, הבס בריטון האיטלקי ברונו דה סימונה וולדימיר בראון הישראלי בתפקיד דולקרמה, הישראלית אפרת אשכנזי וענת צ'רני בתפקיד ג'אנטה ויעל לויטה בתפקיד גברת דולקרמה ועוד ילדים שחקנים ורקדנים בתפקידי אדינה ונמורינו הצעירים.

בהשתתפות תזמורת האופרה- התזמורת הסימפונית ראשון לציון ומקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר.

מופעים :

*יום ד' 11.3 20:00 (בכורה) |יום ו' 13.3 20:00 | מוצ"ש 14.3 20:00 יום א' 15.3 20:00 | יום ב' 16.3 20:00 | יום ג' 17.3 20:00 | יום ה' 19.3 20:00 | יום ו' 20.3 13:00| מוצ"ש 21.3 20:00 | יום א' 22.3 20:00


מחירי כרטיסים:175/237/304/378/428 ₪ מן הרפרטואר| שירה באיטלקית - תרגום מוקרן בעברית ובאנגלית | משך המופע: כשעתיים ו-45 דקות שעה לפני תחילת כל מופע מתקיימת הרצאת מבוא באורך כחצי שעה באולם, הכניסה להרצאה חינם לבעלי הכרטיס באותו הערב 


*מופע הבכורה יוקדש לזכרו של ישראל (רולי) יובל ז"ל לקראת בכורה: שבת, 7.3.15 | 11:00 להזמנת כרטיסים: 03-692777, www.israel-opera.co.ilבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה, שד' שאול המלך 19 ת"א

                    הוסף תגובה

סרטים חדשים 2017


"אחרי הסערה"
ריוטה, בלש פרטי ומהמר כפייתי, חי בצל התהילה בה זכה בעבר כסופר מצליח. לאחר מות אביו הקשיש, מבין ריוטה שהוא חייב לקחת את חייו בידיים וליצור קשר מחודש עם משפחתו. לילה של מזג אוויר סוער במיוחד מעניק לו הזדמנות להתפייס עם אמו ואשתו לשעבר ולזכות מחדש בלבו של בנו הצעיר.

"מהיר ועצבני 8"
כשנתיים אחרי מאורעות הסרט השביעי בסדרה, דומיניק טורטו ולטו נמצאים בירח הדבש שלהם, בעוד בריאן אוקונור ומיה פרשו מן המשחק, ואילו שאר חברי הצוות מפוזרים וחיים חיים נורמליים. אבל אז, הכול משתנה כאשר אישה מסתורית ורבת עוצמה העונה לשם סייפר מפתה את דום לתוך עולם של פשע וטרור שממנו הוא ככל הנראה לא מסוגל לברוח, מה שמוביל אותו לבגוד בחבריו.

"בייבי בוס"
כאשר מגיע תינוק חדש למשפחה, הוא מתחיל להיות הבוס של כולם ושל אחיו הגדול בן ה-7. אנימציה.
 
"פטרסון"
פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר פטרסון, ניו ג'רזי. הוא משורר חובב שכותב בספרון קטן שירים שהוא הוגה במהלך יומו, הבנוי תמיד סביב אותה שגרה. לאורה אשתו היא ההפך המושלם. הוא תומך בחלומותיה באהבה גדולה בעוד היא מנסה לשכנעו לקדם את שיריו.

"פורעי חוק"
כשקבוצה של שודדי בנקים מבצעת את השוד המושלם, מסתלקת עם מיליון דולר במזומן ומשאירה מנהל בנק מת בעקבותיהם, מוזעקת למקום יחידת העילית של סוכני ה-FBI. במהרה מתחילים להתגלות סימנים המובילים לבעלים של הבנק ולקוחותיו ה״מועדפים״. כשהיחידה חופרת עמוק אל תוך התיק, הבולשת מבינה שדברים אינם כפי שהם נראים, וכדי להתיר רשת סבוכה של הונאה ושחיתויות הם חייבים לדחוף את עצמם אל הסף - היכן שהקווים בין טוב לרע מטושטשים.

"בין העולמות"
משפחה דתית בירושלים של ימינו. הבן יוצא בשאלה וחי בנתק מוחלט מהוריו. בני הזוג הולכים ומתנתקים זה מזו והקשר המשפחתי כולו נקרע בין העולמות. מפגש דרמטי בין האם, לחברתו הצעירה של הבן המסתירה את זהותה, מאלץ את האם לבחור בין דאגתה ואהבתה לבנה החילוני לבין אמונתה הדתית.

"לחגוג את החיים"
 אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, מקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים על סכום של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה, חברות הביטוח והתקשורת.

"אני דניאל בלייק"
הזוכה בפרס דקל הזהב פסטיבל קאן 2016. דניאל בלייק, נגר בן 59 מניוקאסל, אשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו לעבוד, נאלץ לראשונה בחייו לפנות לקבלת עזרה. קייטי, בחורה צעירה ואמא חד הורית לשני ילדים, מגיעה לעיר במסגרת פרויקט דיור לנזקקים ומנסה להתחיל חיים חדשים. דרכיהם מצטלבות בעת ביקורם הראשון במשרד הרווחה. לצד המאבק בממסד והקשיים הרבים, נרקם בין השניים קשר מיוחד של עזרה וערבות הדדית.

"דרדסים: הכפר האבוד"
מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים: בר-מוח, בר-כוח וביש-גדא, למירוץ לעמקי היער האסור אשר מלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את היער האבוד המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל. הם יוצאים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה על מנת לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים.

וידאו

קופת BRAVO!