קופת BRAVO!
BRAVO!

בפסטיבל ירושלים חולקו פרסים לזוכים בפרס קרן ברכה של חממת סם שפיג

11.7.2015

מאת: מערכת בילוי נעים

"חדר חושך" של איתמר אלקלעי זכה הערב
בפרס הראשון בסך 50,000 דולר
בחממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי, ירושלים

הערב, מוצ"ש ה- 11 ביולי, הוענקו זו השנה הרביעית פרסי קרן ברכה בסך 70,000 דולר מטעם חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי, ירושלים. בחממה התחרו השנה אחד עשר פרויקטים מרחבי העולם
• בפרס הראשון, בסך 50,000 דולר זכה הפרויקט של איתמר אלקלעי, "חדר חושך" בהפקת למה הפקות, אמיר הראל ואיילת קיט. 
• בפרס השני, בסך 20,000 דולר, זכה הפרויקט של הבמאי הכורדי פריט קרהאן, The Death of Black Horses, בהפקת חברת Blue Door Production.

בפרס נוסף בסך 25,000€ מטעם חברת הפוסט הצרפתית Digital District זכו צמד הבמאים מיכל ברזיס ועודד בן נון על הפרויקט "איה" בהפקת קסיס סרטים. 

הטקס נערך בהנחיית ריימונד אמסלם ונכחו בו 100 מוזמני החממה, שהגיעו מ-23 מדינות מרחבי העולם ונערך בבית הארחה של הכנסייה הסקוטית. יו"ר חבר השופטים של החממה, קירסטן ניהאוס – מנהלת קרן הקולנוע ברלין-ברנדנבורג (גרמניה) נימקה את ההחלטות באומרה: "חבר השופטים, שהתרשם מרמת הפרויקטים שפותחו בחממה, בחר להעניק את הפרסים לתסריטים ובמאים בעלי קול ייחודי, תעוזה ואמירה חריפה על מציאות פוליטית וחברתית מורכבת. ויותר מכך- כי אלו פרויקטים שחייבים להיעשות ולהגיע לקהלים רבים".


       מתוך טקס חלוקת הפרסים                                                                       צילום: אליצור ראובני

חבר השופטים היוקרתי כלל גם את: אוליבייה פר – מנהל ארטה – קולנוע (צרפת), מיינולף זורהורסט - מנהל ארטה - קולנוע ARTE-ZDF (גרמניה), כתריאל שחורי – מנהל קרן הקולנוע הישראלי (ישראל), מישל הלברשטט – מפיצה ומפיקה (צרפת), אווה פושז'ינסקה – מפיקה, (פולין) והבמאי לזלו נמש (הונגריה)- זוכה הגרנד פרי בקאן 2015 עם סרטו "הבן של שאול" שפותח בחממה לפני שנתיים. 

חלוקת הפרסים סיכמה את שנת פעילותה הרביעית של החממה הירושלמית, השלישית מסוגה בעולם. במסגרת החממה נבחרו 11 במאים מתוך מאות מועמדים שכתבו תסריטים בעלי פוטנציאל מצויינות מהעולם ומישראל לעבודה של שבעה חודשים על סרטם הראשון או השני באורך מלא מול שלושה עורכי תסריט מהמובילים בעולם.
הקונספט הייחודי לחממה הירושלמית – השבחת התסריטים ובניית מערכת המימון שלהם הביא כבר להפקת 12 סרטים שפותחו בחממה בישראל, חוף השנהב, גרמניה, אורוגוואי, סינגפור, ארה"ב, הונגריה, מונטנגרו, איטליה וסרי לנקה. הסרטים השתתפו בפסטיבלים המובילים בעולם, ביניהם קאן (Son of Saul – הונגריה- זוכה הגרנד פרי, הגננת – ישראל ו-Run – חוף השנהב), סאנדנס (Imperial Dreams) טרייבקה (We Are Young, We Are Strong – גרמניה) ופוסאן (Mr. Kaplan – אורוגוואי).

החממה פועלת בתמיכת מועצת מפעל הפיס לתרבות ואמנות, קרן ברכה, המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים, עיריית ירושלים, עיזבון המפיק סם שפיגל, קרן הקולנוע הישראלי ומשרד החוץ.

סרטים חדשים 2017


"אחרי הסערה"
ריוטה, בלש פרטי ומהמר כפייתי, חי בצל התהילה בה זכה בעבר כסופר מצליח. לאחר מות אביו הקשיש, מבין ריוטה שהוא חייב לקחת את חייו בידיים וליצור קשר מחודש עם משפחתו. לילה של מזג אוויר סוער במיוחד מעניק לו הזדמנות להתפייס עם אמו ואשתו לשעבר ולזכות מחדש בלבו של בנו הצעיר.

"מהיר ועצבני 8"
כשנתיים אחרי מאורעות הסרט השביעי בסדרה, דומיניק טורטו ולטו נמצאים בירח הדבש שלהם, בעוד בריאן אוקונור ומיה פרשו מן המשחק, ואילו שאר חברי הצוות מפוזרים וחיים חיים נורמליים. אבל אז, הכול משתנה כאשר אישה מסתורית ורבת עוצמה העונה לשם סייפר מפתה את דום לתוך עולם של פשע וטרור שממנו הוא ככל הנראה לא מסוגל לברוח, מה שמוביל אותו לבגוד בחבריו.

"בייבי בוס"
כאשר מגיע תינוק חדש למשפחה, הוא מתחיל להיות הבוס של כולם ושל אחיו הגדול בן ה-7. אנימציה.
 
"פטרסון"
פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר פטרסון, ניו ג'רזי. הוא משורר חובב שכותב בספרון קטן שירים שהוא הוגה במהלך יומו, הבנוי תמיד סביב אותה שגרה. לאורה אשתו היא ההפך המושלם. הוא תומך בחלומותיה באהבה גדולה בעוד היא מנסה לשכנעו לקדם את שיריו.

"פורעי חוק"
כשקבוצה של שודדי בנקים מבצעת את השוד המושלם, מסתלקת עם מיליון דולר במזומן ומשאירה מנהל בנק מת בעקבותיהם, מוזעקת למקום יחידת העילית של סוכני ה-FBI. במהרה מתחילים להתגלות סימנים המובילים לבעלים של הבנק ולקוחותיו ה״מועדפים״. כשהיחידה חופרת עמוק אל תוך התיק, הבולשת מבינה שדברים אינם כפי שהם נראים, וכדי להתיר רשת סבוכה של הונאה ושחיתויות הם חייבים לדחוף את עצמם אל הסף - היכן שהקווים בין טוב לרע מטושטשים.

"בין העולמות"
משפחה דתית בירושלים של ימינו. הבן יוצא בשאלה וחי בנתק מוחלט מהוריו. בני הזוג הולכים ומתנתקים זה מזו והקשר המשפחתי כולו נקרע בין העולמות. מפגש דרמטי בין האם, לחברתו הצעירה של הבן המסתירה את זהותה, מאלץ את האם לבחור בין דאגתה ואהבתה לבנה החילוני לבין אמונתה הדתית.

"לחגוג את החיים"
 אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, מקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים על סכום של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה, חברות הביטוח והתקשורת.

"אני דניאל בלייק"
הזוכה בפרס דקל הזהב פסטיבל קאן 2016. דניאל בלייק, נגר בן 59 מניוקאסל, אשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו לעבוד, נאלץ לראשונה בחייו לפנות לקבלת עזרה. קייטי, בחורה צעירה ואמא חד הורית לשני ילדים, מגיעה לעיר במסגרת פרויקט דיור לנזקקים ומנסה להתחיל חיים חדשים. דרכיהם מצטלבות בעת ביקורם הראשון במשרד הרווחה. לצד המאבק בממסד והקשיים הרבים, נרקם בין השניים קשר מיוחד של עזרה וערבות הדדית.

"דרדסים: הכפר האבוד"
מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים: בר-מוח, בר-כוח וביש-גדא, למירוץ לעמקי היער האסור אשר מלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את היער האבוד המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל. הם יוצאים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה על מנת לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים.

וידאו

קופת BRAVO!