קופת BRAVO!
BRAVO!

בלט ציריך רומיאו ויוליה במסגרת מחול במשכן החל מ-29-01-15


בלט ציריך ביצירתו של הכוריאוגרף כריסטיאן שפוק – רומיאו ויוליה למוסיקה של סרגיי פרוקופייב.
75 משתתפים, במסגרת מחול במשכן החל מן 29 לינואר 2015

יצירתו האפית של הכוריאוגרף כריסטיאן שפוק בביצוע 75 רקדני בלט ציריך. תעלה בארץ בסוף ינואר על במת בית האופרה המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב החל מן ה- 29 לינואר. 
שפוק מביא את גרסתו המרגשת לסיפור האהבה הגדול של כל הזמנים רומאו ויוליה על פי שייקספיר. למוסיקה האיקונית שכתב סרגיי פרוקופייב. 


רומיאו ויוליה הטרגדיה המפורסמת של שייקספיר מביאה את סיפורם של הצעירים שניסו להתגבר על מכשולים רבים כדי להגשים את אהבתם. אך מכיוון שהגיעו משתי משפחות עוינות הם שלמו בחייהם על אהבתם. 
כמו יצירות רבות של שייקספיר גם סיפור זה היווה מקור השראה לדורות של אמנים ומעבדים. באמצעות המוסיקה מלאת התשוקה והצבעונית שלו מצליח פרוקופייב להעביר בצורה מבריקה את ההתנגשות בין האהבה והשנאה ואת עוצמת האלימות. 

בהשראת המוסיקה מלאת החיות של פרוקופייב והטרגדיה העל זמנית של שייקספיר יצר הכוריאוגרף כריסטיאן שפוק את עבודתו העשירה בדימויים מלאי רגש באמצעותם הוא מספר את ספור האהבה המפורסם ביותר בהיסטוריה של הספרות. 

כריסטיאן שפוק נולד בגרמניה, לאחר שסיים את לימודיו בבתי הספר לבלט על שם ג'ון קרנקאו בשטוטגרט, החל לרקוד בבלגיה בין היתר בלהקתה של אן תרזה דה קירשמייקר. הצטרף לבלט שטוטגרט בשנת 1995 ויצר את עבודתו הראשונה עבור הלהקה בשנת 1998. ב-2001 מונה לכוריאוגרף הבית ויצר עבור הלהקה 15 עבודות. בהם שלוש עבודות באורך המלא המבוססות על יצירות ספרותיות או תיאטרוניות. 
שפוק המשיך את המסורת של בלטים באורך מלא שהחל ג'ון קרנקו בבלט שטוטגרט. יצר בלט בשם "הילד" עבור תיאטרון הבלט אלטו באסן, יצירה שהיתה מועמדת לפרס. הוא המשיך ליצור עבודות ללהקות מחול באירופה ובארצות הברית כמו ניו יורק סיטי בלט, אטרבלטו באיטליה.הבלט הלאומי הנורווגי, בלט השטס אופר בברלין ועוד. 
יצירתו "לאונס ולנה", על פי מחזהו של ביכנר, שנוצרה לבלט באסן הועלתה על ידי להקות שונות נוספות בעולם. 


ב-2010 הכריז המגזין דאנס אירופה שיצירתו "פופיאה" הנה אחת מעשר עבודות המחול הטובות ביותר באותה שנה. על יצירה זו זכה בפרסים שונים והיא גם צולמה בגרסת תלת מימד לקולנוע. 
בראשית עונת 2012-2103 קיבל כריסטיאן שפוק על עצמו את הניהול האמנותי של בלט ציריך, "רומיאו ויוליה" הנה היצירה הראשונה שיצר עבור בלט ציריך. 
הוא העלה יצירות שונות שלו במסגרת בלט ציריך והשנה באוקטובר 2014 הועלתה בבכורה עולמית גרסתו ל"אנה קרנינה" על פי טולסטוי. 
השנה מועלות יצירותיו השונות על ידי בלט ציריך, הבלט הגדול של קנדה, בלט שטוטגרט והדויטשס אופרה בברלין. 

רומיאו ויוליה פרוקופייב 
היצירה הולחנה על ידי המלחין בשנת 1935, על פי תקציר שכתבו אדריאן פיוטרובסקי שהציע את הנשוא לפרוקופייב וסרגיי רדיוב. היצירה היתה אמורה לעלות על בימת הבולשוי במוסקבה. אבל לא הועלתה בברית המועצות עד לשנת 1940. הדחייה נבעה מהתנגדות פקידים סובייטים וכתוצאה ממאמר שהופיעה בעיתון המפלגה שתקף את יצירותיהם של מלחינים כשוסטקוביץ ופרוקופייב כמודרניים מדי. 
הצגת הבכורה של הבלט היתה בשנת 1938 בצ'כיה. בגרסה המקורית היה לבלט סוף טוב. ברוסיה הוא הועלה לראשונה בשנת 1940, לא לפני שפרוקופייב שוכנע לחזור לספור המקורי והטרגי. הכוריאוגרף ליאוניד לברוסבקי יצר בלט בכיכובם של כוכבי הקירוב באותה תקופה גלינה אולנובה וקונסטנטין סרגייב. 
גם התזמור היה מקורי ומעניין, פרוקופייב הוסיף לתזמורת סקסופון טנור, מנדולינות וכלים נוספים. 
מאז יצרו גדולי הכוריאוגרפים גרסאות משלהם למוסיקה הזו. פרידריק אשטון, קנת מקמילן, ג'ון קרנקאו, ג'ון נוימייר, רודולף נורייב, יורי גרגורוביץ, פיטר מרטינס,ועוד . 
בשנת 2008 יצר הכוריאוגרף מרק מוריס עבודה שהתבססה על המוסיקה המקורית והתזמור של פרוקופייב והיה זה ביצוע הבכורה העולמי של היצירה בגרסתה המלאה והמדויקת כפי שיצר פרוקופייב. 

בלט ציריך 
להקת הבלט הגדולה ביותר בשוויץ פועלת בבית האופרה של ציריך. 
הכוריאוגרף השוויצרי היינץ שפרלי עיצב את דמותה של הלהקה והפך אותה לאחת מלהקות הבלט הטובות ביורת הפועלות באירופה שפרלי כיהן בתפקיד משנת 1995 ועד לפרישתו בשנת 2012. 
אז נכנס לתפקיד הכוריאוגרף כריסטיאן שפוק. 

אירוע מיוחד לארגוני הנשים בישראל ולנשים באשר הם עם בלט ציריך. 
המופע האחרון של בלט בשניים בפברואר יוקדש להעצמה נשית עם חיבור בין נשים בכל המגזרים שיגיעו לצפות המופע ולחוות ביחד חוויה חדשה של תרבות ושל אחווה. אהבה וחיבור, תוך כדי צפייה בחוויה תרבותית מיוחדת - בלט ציריך עם המופע "רומיאו ויוליה". 
נשים המגיעות ממגזרים שונים ובסיוע ארגוני נשים שונים יגיעו ביחד למופע 
שותפות לערב המיוחד נשים מארגוני: וי"צו , נעמת, פרלמנט הנשים, שיו (התנועה לשיווין ייצוג נשים) ועיריית טייבה. שתומכת בביקורן של נשים ערביות רבות במופע. 

רומיאו ויוליה – בלט ציריך 
כוריאוגרפיה כרסיטיאן שפוק Christian Spuck
מוסיקה : סרגיי פרוקופייב Sergei Prokofiev
תפאורה כריסטיאן שמידט Christian Schmidt
תלבושות : אמה ריוט Emma Ryott
תאורה: רינהרט טראוב Reinhard Traub
דרמטורגיה: מיכאל קוסטר Michael Küster
ניצוח על התזמורת: מיכאל יורובסקי Michail Jurowski

בכורה עולמית 13/10/2102 בלט ציריך
רומיאו ויוליה 
במסגרת מחול במשכן
יום חמישי 29/1/2105 בשעה 20:00 
יום ו' 30/1/2015 בשעה 13:00 
מוצאי שבת 31/1/2105 בשעה 21:00 
יום ראשון 1/2/2015 בשעה 20:00 
נוספה הופעה :
יום שני 2/1/2105 בשעה 20:00 

מחיר כרטיסים 189-339 

                    הוסף תגובה

סרטים חדשים 2017


"אחרי הסערה"
ריוטה, בלש פרטי ומהמר כפייתי, חי בצל התהילה בה זכה בעבר כסופר מצליח. לאחר מות אביו הקשיש, מבין ריוטה שהוא חייב לקחת את חייו בידיים וליצור קשר מחודש עם משפחתו. לילה של מזג אוויר סוער במיוחד מעניק לו הזדמנות להתפייס עם אמו ואשתו לשעבר ולזכות מחדש בלבו של בנו הצעיר.

"מהיר ועצבני 8"
כשנתיים אחרי מאורעות הסרט השביעי בסדרה, דומיניק טורטו ולטו נמצאים בירח הדבש שלהם, בעוד בריאן אוקונור ומיה פרשו מן המשחק, ואילו שאר חברי הצוות מפוזרים וחיים חיים נורמליים. אבל אז, הכול משתנה כאשר אישה מסתורית ורבת עוצמה העונה לשם סייפר מפתה את דום לתוך עולם של פשע וטרור שממנו הוא ככל הנראה לא מסוגל לברוח, מה שמוביל אותו לבגוד בחבריו.

"בייבי בוס"
כאשר מגיע תינוק חדש למשפחה, הוא מתחיל להיות הבוס של כולם ושל אחיו הגדול בן ה-7. אנימציה.
 
"פטרסון"
פטרסון הוא נהג אוטובוס בעיר פטרסון, ניו ג'רזי. הוא משורר חובב שכותב בספרון קטן שירים שהוא הוגה במהלך יומו, הבנוי תמיד סביב אותה שגרה. לאורה אשתו היא ההפך המושלם. הוא תומך בחלומותיה באהבה גדולה בעוד היא מנסה לשכנעו לקדם את שיריו.

"פורעי חוק"
כשקבוצה של שודדי בנקים מבצעת את השוד המושלם, מסתלקת עם מיליון דולר במזומן ומשאירה מנהל בנק מת בעקבותיהם, מוזעקת למקום יחידת העילית של סוכני ה-FBI. במהרה מתחילים להתגלות סימנים המובילים לבעלים של הבנק ולקוחותיו ה״מועדפים״. כשהיחידה חופרת עמוק אל תוך התיק, הבולשת מבינה שדברים אינם כפי שהם נראים, וכדי להתיר רשת סבוכה של הונאה ושחיתויות הם חייבים לדחוף את עצמם אל הסף - היכן שהקווים בין טוב לרע מטושטשים.

"בין העולמות"
משפחה דתית בירושלים של ימינו. הבן יוצא בשאלה וחי בנתק מוחלט מהוריו. בני הזוג הולכים ומתנתקים זה מזו והקשר המשפחתי כולו נקרע בין העולמות. מפגש דרמטי בין האם, לחברתו הצעירה של הבן המסתירה את זהותה, מאלץ את האם לבחור בין דאגתה ואהבתה לבנה החילוני לבין אמונתה הדתית.

"לחגוג את החיים"
 אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, מקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים על סכום של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה, חברות הביטוח והתקשורת.

"אני דניאל בלייק"
הזוכה בפרס דקל הזהב פסטיבל קאן 2016. דניאל בלייק, נגר בן 59 מניוקאסל, אשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו לעבוד, נאלץ לראשונה בחייו לפנות לקבלת עזרה. קייטי, בחורה צעירה ואמא חד הורית לשני ילדים, מגיעה לעיר במסגרת פרויקט דיור לנזקקים ומנסה להתחיל חיים חדשים. דרכיהם מצטלבות בעת ביקורם הראשון במשרד הרווחה. לצד המאבק בממסד והקשיים הרבים, נרקם בין השניים קשר מיוחד של עזרה וערבות הדדית.

"דרדסים: הכפר האבוד"
מפה מסתורית שולחת את דרדסית וחבריה הטובים: בר-מוח, בר-כוח וביש-גדא, למירוץ לעמקי היער האסור אשר מלא ביצורים קסומים, על מנת למצוא את היער האבוד המסתורי לפני המכשף הרשע גרגמל. הם יוצאים למסע מלא בהרפתקאות וסכנה על מנת לגלות את הסוד הגדול בתולדות הדרדסים.

וידאו

קופת BRAVO!